Erzurum'daki "Uluslararası Buz ve Kış Tırmanışı"

Erzurum'daki "Uluslararası Buz ve Kış Tırmanışı"
Erzurum'daki "Uluslararası Buz ve Kış Tırmanışı"
ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda Uzundere'de 21-25 Ocak 2015'te yapılacak olan "Uluslararası Buz ve Kış Tırmanışı" dünya...

ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda Uzundere'de 21-25 Ocak 2015'te yapılacak olan "Uluslararası Buz ve Kış Tırmanışı" dünya medyasının da ilgisini çekti.

Türkiye 'de ilk kez yapılacak olan uluslararası organizasyonu, Dünya Dağcılık Federasyonu (UIAA) resmi web sayfasında duyurdu.

Bölgede yapılacak festivali Buz Tırmanış Gençlik Komisyonu da takvimine aldı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Dağcılık Antrenörü Çetin Bayram'ın koordinatörlüğünde yürütülen festivale, Amerika Birleşik Devletleri, Çin, Fransa, İtalya, Rusya, Nepal, İsviçre, Portekiz, Polonya, Slovakya, İspanya, Romanya, Kırgızistan, Azerbaycan, İran ve Nahcivan'dan dünyanın önemli tırmanıcılarının katılması bekleniyor.

Bayram, Uzundere'de yapılacak olan buz tırmanışı festivaline uluslararası basının göstermiş olduğu ilgiden memnun olduğunu belirterek, ev sahibi oldukları organizasyon için hazırlıkların tüm hızıyla devam ettiğini söyledi.

Kendilerine sağladığı desteklerden dolayı Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'e ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil'e teşekkür eden Bayram, 2016 Dünya Buz Tırmanış Şampiyonası'nı Erzurum'a getirmeyi hedeflediklerini, Sekmen ve Taşkesenligil'in desteklerini boşa çıkarmayacaklarını kaydetti.