Erzurum'daki uyuşturucu davası

Erzurum'daki uyuşturucu davası
Erzurum'daki uyuşturucu davası
- Tutuklu bulunduğu Antalya Açık Cezaevinden izin alarak Ağrı'daki evine giden ve dönüş yolunda uyuşturucuyla yakalanan sanık, 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı

ERZURUM (AA) - Uyuşturucu madde ticareti yaptığı gerekçesiyle tutuklu bulunduğu Antalya Açık Cezaevinden izin alarak Ağrı'daki evine giden ve dönüş yolunda uyuşturucuyla yakalanan sanığa, 12 yıl hapis cezası verildi.

Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasında, tutuklu sanık Harun Çaçan hazır bulundu. Duruşmada söz alan sanık Çaçan, 5 yıldır tutuklu olduğunu ve cezaevi yönetiminden izin alarak Antalya'dan Ağrı'nın Taşlıçay ilçesindeki evine gittiğini belirtti.

Uçağı kaçırdığı için otobüsle seyahat etmek zorunda kaldığını anlatan Çaçan, "Cezaevine dönüş öncesi Van'a gittim ve orada içinde ne olduğunu bilmediğim bir çanta ile 200 lira verdiler. Çantadan uyuşturucu çıkmış. Onu çantaya ben koymadım. O çantada şeker ve çay olduğunu biliyordum. Bu işle herhangi bir ilgim yok. Daha önceki suçum da uyuşturucu ticaretiydi ve uzun süredir tutukluyum. Tahliyemi talep ediyorum" savunmasında bulundu.

Mahkeme heyeti, savcının esas hakkındaki mütalaasının ardından Çaçan'a, "Ticari amaçla uyuşturucu madde nakletme" suçundan 12 yıl hapis cezası ile 12 bin lira para  cezası verilmesini kararlaştırdı.

"Uyuşturucu madde ticareti yapmak" suçundan Antalya Açık Cezaevinde tutuklu bulunan ve ev iznine çıkan sanık Harun Çaçan, 19 Eylül 2014'te cezaevine döndüğü sırada, Erzurum'da 5 kilo 166 gram uyuşturucuyla yakalanmıştı.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Ağrı

  ,

  Antalya

  ,

  Mahkeme

  ,

  Çay

  ,

  Ceza

  ,

  Para

  ,

  eylül

  ,

  lira

  ,

  hapis

  ,

  seyahat

  ,

  cezaevi