Eski İçişleri Bakanı Ala:

Eski İçişleri Bakanı Ala:
Eski İçişleri Bakanı Ala:
-"Bu memleketi kalkındıracağız. Bu memleketi, sadece bölgesindeki değil, bölgedeki ülkelerle birlikte ticaret yapan, kalkınan, gelişen bir merkez haline dönüştüreceğiz" -"Ne kadar güçlü olursak, sandık bu ideallerin altına ne kadar güçlü imza atarsa, buradan ne kadar güçlü çıkarsak o kadar iş başarırız"

ERZURUM (AA) - Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, Türkiye 'yi kalkındıracaklarını belirterek, "Bu memleketi, sadece bölgesindeki değil, bölgedeki ülkelerle birlikte ticaret yapan, kalkınan, gelişen bir merkez haline dönüştüreceğiz" dedi.

Ala, Erzurum'un Palandöken ilçesindeki AK Parti Yunusemre Mahallesi temsilciğinin açılışını yaptı.

Başkalarının sandığa gittiğinde sadece milletvekili seçtiğini belirten Ala, "Biz seçim yaptığımızda ise Birleşmiş Milletler'de mazlumların problemlerini dile getirecek insanları seçiyoruz. Türkiye'yi yönetecek insanları seçiyoruz, Türkiye'yi kalkındıracak insanları seçiyoruz" diye konuştu. 

Milletvekili adayı olarak Erzurum ile hemdert olan, Erzurum'u kalkındıracak, Erzurum için hayalleri, programları, projeleri bulunan, Türkiye'nin temel problemlerini çözecek kişileri tercih ettiklerini dile getiren Ala, şunları kaydetti:

"Onun için bizim yaptığımız açılış da çok önemlidir. Türkiye'de kardeşçe, barış içerisinde, dostça bir ailenin fertleri olarak nasıl ki Malazgirt'ten girdik Osmanlı'yı kurduk, nasıl ki bu memlekete her taraftan saldırı olduğunda gittik hep birlikte Çanakkale'de mücadele ettik, karşı durduk, şimdi de Yunusemre Mahallesi'nde açtığımız yerde şu mesajı veriyoruz. Biz yine birlikteyiz, beraberiz. Biz yine buradayız. Biz yine büyük medeniyeti inşa edeceğiz. Bize karşı olsanız da bütün o yedi düvel Çanakkale ruhuyla karşınızda olacağız."

Ülkeyi, memleketi kalkındıracaklarını vurgulayan Ala, "Bu memleketi kalkındıracağız. Bu memleketi, sadece bölgesindeki değil, bölgedeki ülkelerle birlikte ticaret yapan, kalkınan, gelişen bir merkez haline dönüştüreceğiz. Ne kadar güçlü olursak, sandık bu ideallerin altına ne kadar güçlü imza atarsa buradan ne kadar güçlü çıkarsak o kadar iş başarırız" dedi.

Ala, 2002'den beri yaptıkları çalışmaların ve 2023'e kadar yapacaklarının ortada olduğunu belirterek, çalışanın ve ticaret yapanın daha fazla kazanması, emeklinin daha fazla gelir elde etmesi için çaba harcadıklarını sözlerine ekledi.