Eski İçişleri Bakanı Ala:

Eski İçişleri Bakanı Ala:
Eski İçişleri Bakanı Ala:
- "Hem iktidarı elinde tutmayı bilenleri oraya göndermeyi hem de sandığın arkasında gümbür gümbür durmayı öğrendik, kimsenin topu, tüfeği onun için işlemiyor. Top, tüfek işlemeyince ihanet şebekelerini devreye soktular, o da işlemiyor Allah'ın izniyle" - "Sizlere güveniyoruz, sizler de bizlere güvenin. Sizden aldığımız iradeyi kimsenin karşısında diz çökerek teslim etmeyiz, baş eğerek teslim etmeyiz"

ERZURUM (AA) - Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, hem iktidarı elinde tutmayı hem de sandığın arkasında durmayı öğrendiklerinden kimsenin topunun, tüfeğinin işlemediğini belirterek, "Top, tüfek işlemeyince ihanet şebekelerini devreye soktular, o da işlemiyor Allah'ın izniyle" dedi.

Erzurum'da temaslarını sürdüren Ala, partisinin İspir ilçesinde Hükümet Konağı Meydanı'nda düzenlenen mitinginde halka hitap etti.

Geçmişte milli savunma sanayinde yapılan işlerin yüzde 10'un altında olduğunu ifade eden Ala, yaptıkları çalışmalarla bunun yüzde 50'ye ulaştığını, hedeflerinin ise yüzde 70 olduğunu söyledi.

İhracattan elde edilen gelirin yarısının enerjiye, petrole ve doğal gaza gittiğini belirten Ala, biri Sinop'ta, biri Mersin'de olmak üzere iki nükleer santral yapacaklarını ifade etti.

Ala, şunları kaydetti:

"Nasıl karşı duruyorlar görüyor musunuz? Çünkü onları yaptığımızda dışarıya ödediğimiz dövizi indireceğiz, yine buralara hizmet gelecek. İşte yatırımlar olmasın, köylere su gitmesin, İspirlinin çocuğu okumasın. Daha önce başörtüsü meselesini önümüze engel koymuşlardı, çalışmasın diye, şimdi her yerde çalışabiliyor mu, çalışıyor. Bu sefer de başka türlü ön kesmeye çalışıyorlar, 'sandığa müdahale edelim de sandıktan çıkmasınlar, istikrar bozulsun' diye."

Ala, "Hem iktidarı elinde tutmayı bilenleri oraya göndermeyi öğrendik hem sandığın arkasında gümbür gümbür durmayı öğrendik. Kimsenin topu, tüfeği onun için işlemiyor. Top, tüfek işlemeyince ihanet şebekelerini devreye soktular. O da işlemiyor Allah'ın izniyle. Onu da bertaraf edip, yolumuza devam ediyoruz" diye konuştu.

- "Bir cebinden verdiğini öbür cebinden alan enflasyona hayır"

Ala, 2023 hedefleri doğrultusunda dünyanın en gelişmiş ilk 10 ekonomisi arasına girmeyi hedeflediklerinin altını çizdi, 2002'ye kadar yapılan bölünmüş yolun 47 kilometre olduğunu ancak kendilerinin bu kadar tünel yaptığını söyledi.

Önlerine Türkiye 'nin hedeflerini koyduklarını belirten Ala, "Türkiye'nin önüne hedefler koyuyorlar. Siyasi hedef olarak da koalisyonu. Kardeşim koalisyonların alacağı oy en fazla yüzde 30, 35. Biz tek başına iktidarla istikrarla bunları yaptık. Senin daha başından söylediğin cümle ile sonunda söylediğin cümle arasında bir uyum yok. Sen bir kere onu bir çalış" dedi.

Ala, "2023 hedefimiz ne? Emeklimiz daha çok alacak ama bir cebinden verdiğini öbür cebinden alan enflasyona hayır. Orada, cebinde kalacak şekilde vereceğiz. İşsizimiz daha çok iş bulacak. Yeni rakamlar açıklandı, işsizlik oranı Allah'ın izniyle yine düştü" ifadesini kullandı.

"Biz bir problemi çözerken başka problem üretmeyen bir hareketiz. Bizim farkımız bu, biz çözerek yola devam ederiz, problem üreterek değil" diyen Ala, eksiden ekonomi denince kemer sıkma anlamına geldiğini söyledi.

- Japonya örneği

Ala, iş bilenin kılıç kuşanın sözünü anımsatarak, şöyle devam etti:

"Bizim hedeflerimizde bütün kardeşlerimizin durumu 2023 hedefleriyle önümüzdeki dört yıl çok daha iyi olacak. İnşallah ondan sonraki yıllarda çok daha iyi ve o 25 bin dolar geliri de elde edeceğiz. Bakın Japonya, 1950'den beri geçen senelere kadar aynı kadroyla aynı partiyle idare edildi, dünyanın en gelişmiş ülkesi olarak da yoluna devam edenlerden. Geçen seneler yaşadıkları bir krizden dolayı o zaman hükümeti değiştirdiler. Allah'ın izniyle bizler de böyle bir hareketin neferleriyiz. Sizlere güveniyoruz, sizler de bizlere güvenin. Sizden aldığımız iradeyi kimsenin karşısında diz çökerek teslim etmeyiz, baş eğerek teslim etmeyiz."

AK Parti Erzurum Milletvekili Recep Akdağ da kendisinin bu dönem milletvekili olmayacağını ancak parti için çalışmalara devam edeceğini belirterek, helallik istedi.