Eski İçişleri Bakanı Ala:

Eski İçişleri Bakanı Ala:
Eski İçişleri Bakanı Ala:
- "Orada bir şeyi eksik yazmışız 'onlar boş konuşur, AK Parti yapar' olması lazım. Çünkü onlar daha konuşmayı bile doğru olarak yapamıyor"

ERZURUM (AA) - Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, "Orada bir şeyi eksik yazmışız 'onlar boş konuşur, AK Parti yapar' olması lazım. Çünkü onlar daha konuşmayı bile doğru olarak yapamıyor" dedi.

Ala, seçim çalışmaları kapsamında partisinin Tortum İlçe Başkanlığı tarafından ilçe meydanında düzenlenen mitingde, bir yılda üç seçim geçirdiklerini, her seçimde de meydan okuduklarını belirtti. 

Cumhurbaşkanlığı seçiminde muhalefetin çatı aday formülü ile oturan bir cumhurbaşkanı getirmek istediklerini ama Tortum'un yüzde 85 oyla buna karşı çıkarak oturan cumhurbaşkanı istemediklerini gösterdiğini ifade eden Ala, "Sizin  Palandöken Dağı gibi sandıklara sahip çıkmanız bizim en büyük desteğimiz" diye konuştu.

Ala, 2002 yılında IMF reçetesi ile yönetilen bir ülke devraldıklarını vurgulayarak, 2013 yılının Mayıs ayında IMF borçlarını kapattıklarını ve IMF'ye de Hazine Müsteşarını danışman gönderdikleri ifade etti.

2013 yılı Mayıs ayının Türkiye açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Ala, bu ay içerisinde hem IMF borcunun bitirildiğini hem de bunun yanında İstanbul'a 3. havaalanı, 3. köprü ve nükleer santrallerin yapımı için adım atıldığını ve aynı tarihlerde de PKK 'nın çekilme kararının alındığını söyledi.

CHP 'nin bu atılımları durdurmak için Gezi eylemlerine destek verdiğini belirten Ala, "O dönem onu başaramayanlar, şimdi sit alanı olan Yakutiye Kent Meydanı'na zincirleri kırarak, kaçak tır soktu. Buradan yeni bir Gezi çıkarmaya çalıştılar. Yakutiye Medresesinin taşına zarar gelirse Erzurumlular Palandökeni başınıza yıkar" diye konuştu.

Ala, konuşması halk tarafından "Onlar konuşur, AK Parti yapar" tezahüratları ile kesilince, "Orada bir şeyi eksik yazmışız 'onlar boş konuşur, AK Parti yapar' olması lazım. Çünkü onlar daha konuşmayı bile doğru olarak yapamıyor" diye karşılık verdi.

Ala, Türkiye'nin şu anda savaş helikopterini, kendi tankını, tüfeğini ve savaş gemisini yapıp bitirdiğine dikkati çekerek, yakın zamanda kendi yolcu uçağını da yapacağını kaydetti.