Eski İçişleri Bakanı Ala:

Eski İçişleri Bakanı Ala:
Eski İçişleri Bakanı Ala:
- "Düşünün seçimden sonra Allah muhafaza öyle bir ihtimal yok da MHP, CHP, HDP koalisyon kurdu. Ya buradan ne çıkar? Buradan talan çıkar kardeşim, talan koalisyonu olur. Yıkım koalisyonu olur" - "Bizim her bir sandığımız, bir petrol kuyusu değerindedir. Aman ona çok sıkı sahip çıkalım aman. Bizim petrolümüz yok ama bizim sandığımız var"

ERZURUM (AA) - Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, CHP , MHP ve HDP'nin kuracağı koalisyonun, talan ve yıkım koalisyonu olacağını belirterek, "Bizim her bir sandığımız, bir petrol kuyusu değerindedir. Aman ona çok sıkı sahip çıkalım aman. Bizim petrolümüz yok ama bizim sandığımız var" dedi.

Ala, seçim çalışmaları kapsamında Pasinler ilçesinde düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti. 

Türkiye için büyük projeler hazırladıklarını, tüm bunları vatandaşlardan gelen oylar sayesinde yaptıklarını ifade eden Efkan Ala, siyasi istikrarın Türkiye için çok önemli olduğunu, Suriye, Irak ve Libya'da yaşanan kaosun siyasi istikrarsızlıktan kaynaklandığını hatırlattı. 

"Sandığa sahip çıkamadıkları için oldu, ortada sandık olmadığı için" değerlendirmesinde bulunan Ala, "Yanı başımızda sandığa gidemedikleri için her tarafından petrol çıkıyor, gençlerimiz eskiden Libya'ya çalışmaya giderdi, petrol vardı ama sandık, istikrar ve tek başına iktidar olmadığı için iç savaşa dönüştü, kaos kargaşa. Onun için bizim her bir sandığımız, bir petrol kuyusu değerindedir. Aman ona çok sıkı sahip çıkalım aman. Bizim petrolümüz yok ama bizim sandığımız var, siyasi istikrarımız var, demokratik siyasi istikrarımız var. İşte biz bununla badireleri aşıyoruz" diye konuştu. 

Ala, siyasi istikrar sayesinde Türkiye'nin önemli badirelerin üstesinden geldiğini, bu nedenle Türkiye'nin önünü kesebilmek için derin devlet ve paralel devlet yapılanmalarının devreye sokulduğunu belirtti.

Seçim öncesi Türkiye içinde bir koalisyon oluşturulduğuna dikkat çeken Efkan Ala, şunları söyledi:

 "Bakın dün Erzurum'da HDP'nin mitingi vardı. HDP'nin mitingi var, oraya birkaç bin kişi toplanmış. Bir yandan onlar yürüyor, giderken bizim AK Parti 'nin, bu istikrarı sağlayan partinin seçim bürolarına saldırıyorlar. Diğer taraftan MHP'nin adamları yürüyor, bozkurt işareti yapıyor, onlar da Cumhuriyet Caddesi'nde kurduğumuz seçim stantlarına saldırıyorlar. Gidip partimizin önünde milletvekilimize saldırıyorlar." 

-"Talan koalisyonu olur"-

Bu koalisyonun, Türkiye'nin istikrarını engellemeye yönelik ve kaos koalisyonu olacağını savunan Ala, koalisyondan memlekete hayır gelmeyeceğini bildirdi.

Efkan Ala, "Sizden memlekete ne fayda gelir? Siz daha iktidara gelmeden bunları yapıyorsunuz ya, ikinizin de yükseldiğini ve parlamentoda güçlendiğini düşünün. Memleket yangın yerine döner kardeşim. Aman dikkatli olalım. Bunlardan bir fayda gelmez" dedi.

Ala, vatandaşlara şöyle seslendi:

"Bakın bunların memlekete bir faydası yok. Hiç böyle başka kapılarda istikrar aramayalım, AK Parti'nin arkasında, istikrarın arkasında dimdik duralım, Türkiye hızla ilerlesin. Başka çaremiz yok, bunlara memleket falan teslim edilmez. Edilirse 90'lı yıllara geri döner. Fuzuli yere giden her oy HDP'nin işine yarıyor. Kesinlikle AK Parti'nin arkasında, Türkiye'nin istikrarının arkasında dimdik duralım ve böyle durdukça ekonomik yönden gelişmemizi sağlarız, muhafazakarlığın gerektirdiği özgürlükleri ülkemize getirdik. Daha da 2023 hedeflerine doğru huzur içinde yol alacağız. Bunların düşünün seçimden sonra Allah muhafaza öyle bir ihtimal yok da MHP, CHP, HDP koalisyon kurdu. Ya buradan ne çıkar. Buradan talan çıkar kardeşim, talan koalisyonu olur. Yıkım koalisyonu olur, başka bir şey olur mu? Olmaz. Hepsi vaatte bulunuyor ama iktidar hedefleri yok. Öbür hedefi nasıl gerçekleştireceksiniz?"