Eski milli futbolcular dostluk maçına çıktı

Eski milli futbolcular dostluk maçına çıktı
Eski milli futbolcular dostluk maçına çıktı
- Eski milli futbolcular Tanju Çolak, Ali Gültiken ve Semih Yuvakuran, Erzurum'un Oltu ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü kapsamında düzenlenen futbol turnuvasında dostluk maçına katıldı

ERZURUM (AA) - Eski milli futbolcuların aralarında bulunduğu ünlüler takımı, Oltu 25 Mart Kurtuluş Futbol Turnuvası Şampiyonu Medikal Spor ile dostluk maçı yaptı.

Yeni Vizyon 2071 Gençlik Derneği tarafından Oltu'nun düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü dolayısıyla futbol turnuvası düzenlendi. Turnuvanın kapanış törenine de ünlü futbolcular katıldı.

Şehir Stadı'nda, eski milli futbolcular Tanju Çolak, Ali Gültiken ve Semih Yuvakuran'ın forma giydiği ünlüler takımıyla turnuva şampiyonu Oltu Medikal Spor karşılaştı. Maç ünlülerin 2-1 galibiyetiyle sona erdi.

Maç sonunda turnuvada dereceye giren takımlara kupaları verildi. Eski milli futbolcular, genç futbolcular için top imzaladı.

Tanju Çolak, Oltu'da olmaktan keyif aldığını belirterek, "Oltu'nun 97. kurtuluş yıl dönümünü kutluyoruz. Burada savaşanlara rahmet diliyoruz. Burada olmaktan çok mutluyuz. İnsanların sevgisi, özlemi çok önemli. Bizi bugüne kadar hep televizyon ekranlarından gördüler, sevdiler. Bize dokunmak, bizimle olmak, onlar için çok büyük mutluluk olduğuna inanıyorum" diye konuştu.

Ali Gültiken de "Gençlik demek enerji demek, gençlik demek dinamizm demek, gençlik demek motivasyon demek. Biz 50 yaşında buraya gelip sahada yürürken onlarla karşılaşınca onların enerjisi bize de yansıyor. Onlarla bu anı paylaşmak, onlara kupalarını vermek çok gurur verici. İçlerinde çok yetenekli oyuncular var. Turnuvada dereceye giren takımları da tebrik ediyorum" dedi.

Yeni Vizyon 2071 Gençlik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emrah Ceylan, turnuvanın şubat ayında başladığını ifade ederek, son maçı da Oltu'nun kurtuluş yıl dönümüne ayarladıklarını söyledi.

Ceylan, milli futbolcuların da kupa töreni için geldiğini anlatarak, "Bunu geleneksel olarak yapacağız. 25 Mart Kurtuluş Futbol Turnuvası, Oltu'nun bir kazanımıdır. 190 futbolcunun katıldığı bu turnuvayı devam ettirip 500 futbolcuya çıkarmayı hedefliyoruz. Bölge ilçeleri de turnuvaya davet edeceğiz" ifadelerini kullandı.


  ETİKETLER:

  Futbol

  ,

  spor

  ,

  Motivasyon

  ,

  Ünlü

  ,

  kupa

  ,

  genç

  ,

  maç

  ,

  forma

  ,

  yönetim

  ,

  Enerji

  ,

  emrah