Eski Sağlık Bakanı Akdağ:

Eski Sağlık Bakanı Akdağ:
Eski Sağlık Bakanı Akdağ:
- "Bu güzel memlekette, Türkiye'mizde, Türkiye Cumhuriyeti'nde kardeşliği ilelebet hakim kılmak ve bu kardeşlikle geleceğe umutla, güvenle ve huzurla bakmak bizim görevimizdir. Herkesin de buna hakkı var. AK Parti iktidarı, yeni Türkiye'de bize böyle bir gelecek vadediyor"

ERZURUM (AA) - Eski Sağlık Bakanı ve Erzurum Milletvekili Recep Akdağ, "Bu güzel memlekette, Türkiye'mizde, Türkiye Cumhuriyeti'nde kardeşliği ilelebet hakim kılmak ve bu kardeşlikle geleceğe umutla, güvenle ve huzurla bakmak bizim görevimizdir. Herkesin de buna hakkı var. AK Parti iktidarı, yeni Türkiye'de bize böyle bir gelecek vadediyor" dedi.

Akdağ, partisinin Palandöken İlçe Teşkilatı tarafından bir restoranda düzenlendiği toplantıda, ülkede terör belası denen fitnenin çıkarıldığını,  terörü beslemek üzere bir ırkçılık fitnesinin de çıkarıldığını belirterek, "Bu ülkede insanları etnik kökenlerine bakarak ayırmak mümkün değildir. Bizler ortak bir tarihi paylaşıyoruz. Ortak geçmişi paylaşıyoruz ve ortak bir geleceği paylaşacağız. Belki bundan da daha önemlisi bizler birbirimizin kardeşiyiz. Bu ülke topraklarındaki insanlar olarak birbirimizin kardeşiyiz" diye konuştu.

Akdağ, ülkede yaşayan herkesin tarihinin, devletinin ve bayrağının bir olduğunu ve bir tek millet olduğunu dile getirdi.

Bunun ezelden beri böyle olduğuna dikkati çeken Akdağ, şöyle konuştu:

"Dolayısıyla bu fitneyi kim ayakta tutmak isterse, bu fitne ateşini kim alevlendirmek isterse bilsinler ki biz Erzurumlular, Erzurum'dan gür bir sesle bugün bir kere daha haykırıyoruz, bu fitne ateşini söndürmek boynumuzun borcu olsun. Bu güzel memlekette, Türkiye'mizde, Türkiye Cumhuriyeti'nde kardeşliği ilelebet hakim kılmak ve bu kardeşlikle geleceğe umutla, güvenle ve huzurla bakmak bizim görevimizdir. Herkesin de buna hakkı var. AK Parti iktidarı, yeni Türkiye'de bize böyle bir gelecek vadediyor. Allah'ın izni ile bu ülkeyi hep birlikte zenginleştireceğiz, bu ülkeyi hep birlikte kalkındıracağız. Bu ülkede herkes, 80 milyon bu ülkenin güzel Türkiye'mizin eşit vatandaşları olarak huzur, güven ve refah içinde yaşayacaklar."

Akdağ, Türkiye'nin kendi içinde ve İslam dünyasında hizmet eden bir ülke olarak yoluna devam edeceğini aktardı.

Eşkıyanın bunu önlemeye gücünün yetmediğini ve Allah'ın izni ile de bundan sonra da yetmeyeceğini ifade eden Akdağ, şöyle devam etti:

"Türkiye'de bazı köşe yazarları ve çizerler diyorlar ki 'HDP, PKK ile birlikte hareket etmeseydi oyları çok daha yüksek olurdu.' Geçenlerde Cemil Bayık, onların ele başlarından birisi çıktı ve  konuştu. Şöyle bir şey söyledi, 'HDP, PKK'yı desteklemeseydi HDP'nin oyunun daha fazla olacağını söyleyenler var. Yanlış söylüyorlar. Nerede PKK'nın baskısı fazlaysa orada HDP, yüzde 60'dan daha az oy aldı.' Bu gerçek öyle ortada dururken bunu PKK'nın KCK'nın  elebaşlarından biri itiraf etme durumundayken Türkiye'de bu meseleyi başka tarafa çekmek isteyenler var. Biz Erzurum'da bunu yaşadık. Geçirdiğimiz son dört ayda, vatandaşımız terör örgütüne karşı verilen güçlü mücadeleyi gördükçe, hissettikçe vatandaşımızın güveni arttı. Gittiğimiz yerde insanların endişelerini daha yeni yeni attıklarını gördük."

Akdağ, PKK terör örgütünün Türkiye'de belinin kırıldığını ve güvenlik güçlerinin bu ülkeden bütün terör örgütlerini defetmeye muktedir olduğunu sözlerine ekledi.

Toplantıya, AK Parti Erzurum milletvekilleri Mustafa Ilıcalı, İbrahim Aydemir, Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, AK Parti İlçe Başkanı Haktan Ömeroğlu ve partililer katıldı.