ESMEK yıl sonu sergisi açıldı

ESMEK yıl sonu sergisi açıldı
ESMEK yıl sonu sergisi açıldı
ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediyesi Sanatsal ve Mesleki Eğitim Kurumları (ESMEK), Mahallebaşı Eğitim Merkezi kursiyerlerinin ve kreş...

ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediyesi Sanatsal ve Mesleki Eğitim Kurumları (ESMEK), Mahallebaşı Eğitim Merkezi kursiyerlerinin ve kreş öğrencilerinin yıl sonu sergisi açıldı.

Serginin açılışında konuşan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Rıza Kiremitci, Büyükşehir Belediyesinin ESMEK Mahallebaşı Eğitim Merkezinde ücretsiz olarak düzenlediği kurslara bin 489 kursiyerin katıldığını söyledi.

ESMEK'in örgün eğitimi tamamlayıcı bir yaygın eğitim organizasyonu işlevini yürüttüğünü belirten Kiremitci, kursların amacının, Erzurum halkının kişisel birikimlerini yükseltmek, mesleki ve sanatsal bilgilerini geliştirmek, kent kültürü ve şehirde yaşama konusunda donanımlarını artırmak, pasif tüketici olmaktan çıkıp, aktif üretici olmalarına yardımcı olmak, gelir elde etmelerine katkıda bulunmak, istihdam edilebilirliklerini artırmak olduğunu kaydetti.

Kiremitci, ESMEK'in Erzurum halkına modern ve kaliteli artı değer katan eğitim imkanları sunmak için faaliyet gösterdiğini bildirerek, bu kursların iş gücüne eğitimle vasıf kazandırıp, kaliteyi artırdığını ve nitelikli istihdama katkıda bulunduğunu ifade etti.

Tasavvuf musikisi ve Erzurum türkülerinin de seslendirildiği sergide, davetliler kursiyerlerin sergilediği el emeği göz nuru eserleri inceleyerek kursiyerlerden ve kurs öğreticilerinden bilgi aldı.

Sergide en çok ilgiyi, manken üzerinde sergilenen Erzurum'un kültürel mirası olan ihramdan yapılan kadın giysisi, dantel işlemeler ile filografi eserleri gördü.

Kreş öğrencilerinin el işi çalışmalarının da sergilendiği mezuniyet programı, öğrencilerin keplerini havaya atmasıyla sona erdi.


  ETİKETLER:

  Kadın

  ,

  Modern

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  Büyükşehir

  ,

  kent

  ,

  gusto