ESOB Başkanı Fırat'tan "sağduyu" çağrısı

ESOB Başkanı Fırat'tan "sağduyu" çağrısı
ESOB Başkanı Fırat'tan "sağduyu" çağrısı
ERZURUM (AA) - Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Rasim Fırat, ülkede yaşanan terör olaylarını kınayarak, topluma sağduyu...

ERZURUM (AA) - Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Rasim Fırat, ülkede yaşanan terör olaylarını kınayarak, topluma sağduyu çağrısında bulundu.

Fırat, yaptığı yazılı açıklamada, şer odaklarının bin yıldır birlikte yaşayan Türk-Kürt kardeşliğini hedef aldığını belirtti.

Süreç boyunca vatandaşların sağduyulu olması ve tahriklere kapılmaması gerektiğini kaydeden Fırat, açıklamasında şunlara yer verdi:

"Bizi bölmek isteyenlere bu fırsatı vermemeliyiz. Terörün dini, dili ve ırkı yoktur. Kandan beslenen şer zihniyeti, bin yıllık Türk-Kürt kardeşliğini hedef almaktadır. Bu büyük millet, birlik ve beraberliğine sahip çıktığı sürece terörün üstesinden gelebilecek kudrete sahiptir. Vatan toprağımızda birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi hedef alan, bizi bölmek isteyenler her zaman ki gibi hayal kırıklığına uğrayacaklardır. Yaşanan her olay elbette ki yüreğimizi dağlamakta, acımızı artırmaktadır. Ancak verdiğimiz ve vereceğimiz tepkilerde çok dikkatli ve sağduyulu olmalıyız. İç karışıklık çıkararak, kardeşi kardeşe düşürmek isteyen bu zihniyetin oyununa gelmemeliyiz. Özellikle güneydoğu bölgemizde il ve ilçe merkezlerine taşan çatışmalar ve ardından alınan sokağa çıkma yasakları, kentlerin ekonomisini ciddi şekilde sarstı. Bölgedeki birçok esnaf yapamaz ve çarklarını döndüremez duruma geldi. Türkiye 'nin birliğine, milletimizin huzuruna yönelik bu saldırıları bir kez daha lanetliyor, bir an önce sona ermesini arzu ediyoruz."


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Güneydoğu

  ,

  Vatan

  ,

  ilçe

  ,

  ,

  zaman

  ,

  esnaf

  ,

  Birlik