ETSO AB Bilgi Merkezi'nden fotoğraf sergisi

ETSO AB Bilgi Merkezi'nden fotoğraf sergisi
ETSO AB Bilgi Merkezi'nden fotoğraf sergisi
ERZURUM (AA) - Erzurum Ticaret ve Sanayi Odasında (ETSO) faaliyet sürdüren Avrupa Birliği (AB) Bilgi Merkezi, AB tarafından desteklenen projelerin...

ERZURUM (AA) - Erzurum Ticaret ve Sanayi Odasında (ETSO) faaliyet sürdüren Avrupa Birliği (AB) Bilgi Merkezi, AB tarafından desteklenen projelerin konu edildiği bir fotoğraf sergisi düzenledi.

9 Mayıs Avrupa Günü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen ve AB'nin Türkiye 'deki paydaşlarıyla yürüttüğü projelerle ilgili fotoğrafların yer aldığı sergi, ETSO binasında açıldı.

AB projeleri ve açılan fotoğraf sergisi hakkında bilgi veren ETSO AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Elifnur Terzioğlu, AB'nin katılım öncesi yardım bağlamında ülkede pek çok paydaşla çalıştığını belirterek, bakanlıklar ve diğer devlet kurumlarının "Eşleştirme Projeleri" yoluyla üye devlet uzmanlığından, teknik yardım programları ve diğer uluslararası örgütlerin yardımıyla da pratik kapasite artırma desteğinden faydalandıklarını ifade etti.

Belediyelerin, IPA fonları (katılım öncesi mali yardım aracı) yoluyla, su ve atık yönetimi konusunda altyapılarını geliştirdiğini kaydeden Terzioğlu, başta kadın girişimciler ve daha az gelişmiş bölgelerde faaliyet gösteren girişimciler olmak üzere, dünyasının da AB desteklerinden faydalandığını dile getirdi.

Birçok öğrencinin Erasmus Programı kapsamında eğitimlerini Avrupa'da sürdürdüğünü hatırlatan Terzioğlu, kadın, erkek, genç veya yaşlı herkesin yer aldığı AB projelerinin birçoğunun da sivil toplum faaliyetleri yoluyla gerçekleştiğini dile getirdi.

Terzioğlu, şöyle konuştu:

"Kısacası bu destek, sağlanan fonların da ötesine geçti. Bu destek sayesinde karşılıklı değişim, etkileşimin ve bilgi, fikir ve teknoloji paylaşımı yapılabilmiştir. İşte bu sergi de AB tarafından desteklenen projelerin uygulanması sırasında çekilmiş bazı fotoğrafları vatandaşlarımızın dikkatine sunuyor. Bu kareler, AB mali desteğiyle neler başarılabileceğine dair örnekleri gösteriyor. Bütün bunlar fırsat sunulması ve destek verilmesi halinde, el ele verdiğimiz zaman birlikte neler başarabileceğimizi gösteren birer delildir."

ETSO'daki fotoğraf sergisi, vatandaşlar ve öğrenciler tarafından ilgiyle gezildi.