ETSO yönetiminden, ETÜ Rektörü Yaylalı'ya ziyaret

ETSO yönetiminden, ETÜ Rektörü Yaylalı'ya ziyaret
ETSO yönetiminden, ETÜ Rektörü Yaylalı'ya ziyaret
ERZURUM (AA) - Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkanı Lütfü Yücelik ve yönetim kurulu üyeleri, Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ)...

ERZURUM (AA) - Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkanı Lütfü Yücelik ve yönetim kurulu üyeleri, Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı'yı ziyaret etti.

Yücelik ile yönetim kurulu üyelerini ağırlayan Rektör Yaylalı, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ziyarette Yücelik, Erzurum'un bir eğitim şehri kimliğine sahip olmasında, köklü bir geçmişi olan Atatürk Üniversitesi ile genç ve dinamik kadrosuyla  Türkiye 'nin başarılı üniversiteleri arasına girmek için çaba gösteren ETÜ'nün büyük rolü olduğunu söyledi.

ETSO tarafından kurulma çalışmaları devam eden vakıf üniversitesinin de açılmasıyla bunun daha da pekişeceğini vurgulayan Yücelik, bölgenin ilk özel üniversitesi olma özelliğini taşıyacak ETSO Vakıf Üniversitesi'nin diğer iki devlet üniversitesinin desteğiyle kısa zamanda tercih edilen bir üniversite haline geleceğini sözlerine ekledi.

Rektör Yaylalı da ETÜ'yü, Türkiye'deki üniversiteler arasında iyi bir konuma getirmek amacıyla yapılan çalışmaların takdir edilmesinin, ETÜ ailesi için gurur verici olduğunu belirterek, "Yarınları Birlikte Şekillendirelim sloganıyla çıktığımız bu yolda hedefimiz, bilim insanlarımızın akademik özgürlüklerini doyasıya yaşadığı, demokratik, çoğulcu, rekabet edebilen, bilimin ışığında yetişerek yarınları şekillendiren mezunlar üreten bir dünya üniversitesi oluşturmaktır" diye konuştu.