ETSO'da "Üniversite Sanayi İşbirliği" toplantısı

ETSO'da "Üniversite Sanayi İşbirliği" toplantısı
ETSO'da "Üniversite Sanayi İşbirliği" toplantısı
ERZURUM (AA) - Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ETSO) "Üniversite Sanayi İşbirliği" toplantısı düzenlendi.ETSO Yönetim Kurulu Salonu'nda...

ERZURUM (AA) - Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ETSO) "Üniversite Sanayi İşbirliği" toplantısı düzenlendi.

ETSO Yönetim Kurulu Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda, kentte üniversite-sanayi işbirliğinin istenilen düzeyde olmadığı belirtilerek, bu işbirliğini artırılması için izlenecek yol ve yöntemler üzerinde görüş alış verişinde bulunuldu.

Söz konusu işbirliğinin sağlanması için bir mekanizmanın kurulması konusunda görüş birliğine varan katılımcılar, belirlenecek bir takvim dahilinde, sektörel bazda toplantılar düzenlenmesi ve bu sektörlerde üretici konumundaki firmalarla, üniversitedeki muhataplarının karşılıklı olarak işbirliği potansiyellerini belirlemesi gerektiği vurgulandı.

ETSO Başkan Vekili Hasan Akal, üniversite-sanayi işbirliğinin önemli olduğunu belirterek, "Sanayimiz gelişirse, ilimiz, üniversitelerimiz gelişir. Üniversitelerimiz gelişirse aynı şekilde ilimizin ve sanayimizin gelişimine katkıda bulunur. Bu sebeple üniversite-sanayi işbirliğine büyük önem veriyoruz" ifadesini kullandı.


  ETİKETLER:

  takvim

  ,

  sanayi

  ,

  başkan

  ,

  yönetim