Filede rakip, evde baba-oğul

Filede rakip, evde baba-oğul
Filede rakip, evde baba-oğul
- Erkekler Voleybol 1. Ligi'nde mücadele eden Palandöken Belediyespor'un antrenörü Ünsal İsmail Kırıcı, Beşiktaş takımının kaptanı oğlu Mustafa Kırıcı ile on yıldır filede rakip olarak mücadele ediyor - Baba Kırıcı: "Oğlumla rakip olarak oynadığımız maçları ben kaybettiğim zaman hanım üzülüyor, çünkü hanım da beni destekliyor" - Mustafa Kırıcı: "Maça odaklanıyorum ve karşı takımın antrenörünün babam olduğunu tamamen unutuyorum. Babamı maçtayken görmüyorum bile"

ERZURUM (AA) - AYŞE YILDIZ - Erkekler Voleybol 1. Ligi'de mücadele eden Palandöken Belediyespor'un antrenörü Ünsal İsmail Kırıcı, uzun yıllar birlikte derece elde ettiği oğlu Mustafa Kırıcı ile on yıldır rakip olarak mücadele ediyor.

Beşiktaş takımının kaptanı oğlu Mustafa Kırıcı ile filede rakip olan Ünsal Kırıcı, Palandöken Belediyespor'u en iyi yere getirmek için mücadele ediyor.

Palandöken Belediyespor-Beşiktaş maçında 3-0 yenilen ve oğlunun başarısına sevinemeyen Kırıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, deplasmanda yenildiklerini ve puan alamadıkları için üzüldüğünü söyledi.

Maçlarda oğlunun karşı takımda oynadığını unuttuğunu ve tamamen maça odaklandığını anlatan Kırıcı, "Oğlum da eminim babasının antrenör olduğunu unutuyor. Çünkü herkes bir şeyden para kazanıyor. Herkes kazandığının hakkını vermek zorunda. Oğlumun başarısı da çok önemli ama ben de takımımı iyi yere götürmek zorundayım. Oyun içinde konsantre olduğunuz zaman başka bir şey düşünemezsiniz. Karşı takımda oğlum da olsa yeniliyorsam üzülüyorum çünkü sayı kaybediyorum" diye konuştu.

- "Beraberken başarılarımız çok fazla"

Kırıcı, oğlunun Anadolu Lisesi'ni Türkiye 'de önemli bir dereceyle kazandığını anlatarak, şunları kaydetti:

"Oğlum çok zekiydi. Voleybolu çok seviyordu ve onun isteği üzerine Çankaya'ya yolladım. Mesleklerini oğullarımın kendi kararına bıraktım. Bafra'daki dershaneler bana çık kızmıştı. Oğlumdan Türkiye derecesi bekliyorlardı. Tabii voleybolcu oldu. İlk Çankaya Belediyesi'nde aynı takımdaydık. Mustafa ile Voleybol Liseler Dünya Şampiyonası'nda dünya ikincisi olduk. Türkiye Şampiyonası gençlerde defalarca şampiyon olduk, yıldızlarda olduk. Beraberken başarılarımız çok fazla."

Oğlunun altyapıdan 20 yaşındayken ayrıldığını ifade eden Kırıcı, "Son on senedir rakip olarak maçlarda karşılaşıyoruz. Ben takımımı iyiye götürmek zorundayım. Onun için mücadele ediyorum. Oğlumla rakip olarak oynadığımızda ben maçı kaybettiğimiz zaman hanım üzülüyor. Çünkü hanım da beni destekliyor" dedi.

Beşiktaş'ın kaptanı Mustafa Kırıcı da babasıyla aynı takımda mücadele ederek, büyük başarılar elde ettiklerini, artık babasıyla filede rakip olarak da oynadıklarını söyledi.

Maç başladığı zaman babasını unuttuğunu belirten Kırıcı, "Maça odaklanıyorum ve karşı takımın antrenörünün babam olduğunu tamamen unutuyorum. Babamı maçtayken görmüyorum bile. Maç bitince görüyorum ve kim kazanmışsa tebrik ediyor ama normal hayatta babamla çok iyi anlaşıyoruz" ifadesini kullandı.

Eşinin de Eczacıbaşı VitrA Kadın Voleybol Takımı kaptanı olduğuna değinen Kırıcı, maçlarda hata yapmamaya özen gösterdiklerini vurguladı.

Güçlü bir takım olduklarını ve zaman zaman maçlarda sürprizler yaptıklarını anlatan Kırıcı, "Sezonunun başından beri hedef maçları hep aldık. Deplasmanlarda galibiyetler de aldık. Derece elde etmemiz çok önemli" şeklinde konuştu.