Gençlik Haftası

Gençlik Haftası
Gençlik Haftası
ERZURUM (AA) - Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası kutlamaları, Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı.Havuzbaşı'nda Atatürk...

ERZURUM (AA) -  Atatürk 'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası kutlamaları, Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı.

Havuzbaşı'nda Atatürk Anıtına çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası'nın son yıllarda farklı bir formatla kutlandığını belirterek, Gençlik Bayramı'nı kent meydanında yapılacağını ve halkın katılımıyla kortej yürüyüşü düzenleneceğini söyledi.

Taşkesenligil, "19 Mayıs milli mücadelenin başlangıç tarihidir. Atatürk kurtuluş mücadelesinde gençlerin çok önemli bir rolü olduğu için 19 Mayıs'ı Türk gençliğinin bayramı olarak ilan etmiştir. Son yıllarda 15-19 Mayıs tarihleri Gençlik Haftası ve Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları şeklinde yapılmaktır. Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı mücadelesini başlattığı 19 Mayıs'ın 96. yıl dönümü, 6 Mayıs'ta başladı ve 24 Mayıs'a kadar devam edecek" dedi.

Kutlamalar kapsamında kentte birçok spor branşında müsabaka düzenlenecek. Gençlik merkezleri tarafından da tiyatro ve paneller organize edilecek.

Ayrıca 19 Mayıs Salı günü kent meydanında spor gösterileri yapılacak.


  ETİKETLER:

  Atatürk

  ,

  19 Mayıs

  ,

  spor

  ,

  İlan

  ,

  kent