Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
ERZURUM (AA) - Erzurum İl Genel Meclisi eski başkanı Bülent Taşkesenligil, 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde, AK Parti'den milletvekili aday adayı...

ERZURUM (AA) - Erzurum İl Genel Meclisi eski başkanı Bülent Taşkesenligil, 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde, AK Parti 'den milletvekili  aday adayı olduğunu açıkladı.

Taşkesenligil, bir lokantada düzenlediği basın toplantısında ilk ve orta öğretimini Erzurum'da tamamlayıp, Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünü bitirdiğini ve ticaretle uğraştığını anlattı.

2001 yılında AK Parti 'nin kurulması aşamasında görev aldığını anlatan Taşkesenligil, "2006-2009 yıllarında AK Parti il yönetim kurulu üyeliği yaparak partime ve halkımıza hizmetlerde bulundum. 2009 yılında yapılan mahalli seçimlerde Tekman ilçesinden il genel meclisi üyeliğine seçildim" dedi.

Taşkesenligil, 2011-2014 yıllarında İl Genel Meclis Başkanlığı görevini yürüttüğünü dile getirerek, il merkezi, 20 ilçe ve bin 64 köye yapılan yatırımlar için hizmet ettiğini söyledi.

Taşkesenligil, "Yaptığım hizmetlere yenilerini eklemek için önümüzdeki 25. dönem milletvekilliği seçimlerinde aday olmak için AK Parti'den aday adayı oluyorum. Erzurum'da kaybolmaya başlayan birlik ve bütünlüğümüzü tekrar kazandırmak ve bu manada herkesi kucaklamak için adayım" diye konuştu.