Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
ERZURUM (AA) - TÜBİTAK Başuzmanı ve Karabük Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bahattin Türetken, 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde, AK Parti'den...

ERZURUM (AA) - TÜBİTAK Başuzmanı ve Karabük Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bahattin Türetken, 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde, AK Parti 'den Erzurum milletvekili aday adayı olduğunu bildirdi.

Anadolu Ajansı (AA) Erzurum Bölge Müdürlüğünü ziyaret eden Türetken, milletvekili aday adayı olan herkesin bir hedefi olduğunu belirtti.

Yıllardır teknoloji alanında çalıştığını hatırlatan Türetken, "Milli projelerin bir çoğunda görev aldım. Ülkemiz bir misyona yöneldi. Güçlü bir hedefimiz var. 2023 yılında dünyanın ilk 10 ekonomisinden biri olmak istiyoruz" dedi.

Türetken, teknolojide güçlü olmanın her alanda başarı getireceğini söyledi.

Tarım, hayvancılık ve kış turizmine teknoloji eklemek gerektiğini ifade eden Türetken, "Tarım ve hayvancılığı da teknolojik yapmamız lazım. Türkiye 'nin 100 büyük hedefinden biri orta ve yüksek teknoloji üssü olmaktır. Bu Erzurum'da istihdamı da artıracaktır. Erzurum'un iklimi ve nem oranı da bu iş için uygun" diye konuştu.