Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
ERZURUM (AA) - AK Parti'den Erzurum milletvekili aday adayı olduğunu açıklayan iş adamı Lütfi Şahsuvaroğlu, kentin kalkınması için elinden geleni...

ERZURUM (AA) - AK Parti 'den Erzurum milletvekili aday adayı olduğunu açıklayan adamı Lütfi Şahsuvaroğlu, kentin kalkınması için elinden geleni yapacağını bildirdi.

Müceldili Konağı'nda kahvaltıda basın mensuplarıyla bir araya gelen Şahsuvaroğlu, insanlık tarihinin en eski şehirleri arasında yer alan bir kültür ve medeniyet şehri olan doğunun göz bebeği Erzurum'a hizmet etmek için aday olduğunu söyledi.

Erzurum'da doğup, büyüdüğünü anımsatan Şahsuvaroğlu, kente bir çivi çakabilmeyi, kentin yatırım konusunda kalkınmasını sağlamayı hedeflediğini ifade etti.

Milletvekili olması halinde iki ayda bir toplantı düzenleyerek, herkesin taleplerini dinleyeceğini anlatan Şahsuvaroğlu, "Teşvik Yasası gerçekten iyi bir yasa ama bu yasaya rağmen Erzurum'a dört dörtlük yatırım gelmedi. Nakliye konusunda dezavantajlı bir bölge" diye konuştu.

İlk hedefinin bölgeye yatırım yapılması için yeni teşvik paketlerinin çıkarılması olduğunun altını çizen Şahsuvaroğlu, doğudaki şehirlere yatırımın gelmesi için çalışacağını söyledi.

Şahsuvaroğlu, Erzurum'da kış turizmi ve sanayi için çalışacağını belirterek, teşvikte düzenleme yapılması halinde iş adamlarının yatırım yapacağını belirtti.