Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- Eski İçişleri Bakanı Ala: "Ülkemiz her alanda AK Parti iktidarı ile şaha kalktı ve bu bütün dünya tarafından görülüyor"

ERZURUM (AA) - Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, "Ülkemiz her alanda AK Parti iktidarı ile şaha kalktı ve bu bütün dünya tarafından görülüyor" dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Tortum ilçesinde esnaf ziyaretinde bulunan ve vatandaşlarla bir araya gelen Ala, Erzurum'un ticaret ve kalkınma üssü olması konusunda çalışmaları olduğunu söyledi.

Ala, Erzurum'un aynı zamanda turizm ve hayvancılığın da merkezi olacağını belirterek, soğuğu paraya çevirmek istediklerini ve Erzurum'un sağlık merkezi yapmaya çalıştıklarını vurguladı.

Gerek Ortadoğu 'da gerekse AB ve ABD'de ciddi ekonomik krizler yaşandığını anımsatan Ala, buna rağmen Türkiye 'nin büyük bir ekonomik çıkış yakaladığını ve ülkenin zenginleştiğini kaydetti.

AK Parti iktidarından önce ülkenin içinde bulunduğu dar boğazdan kurtulması amacıyla IMF'nin Kemal Derviş'i kurtarıcı olarak gönderdiğini ifade eden Ala, "IMF, bizden sonra hazine müsteşarımızı yanına çağırarak direktör yaptı. Bizim ekonomik atılımımızı öğrenmek ve uygulamak istedi. Ülkemiz her alanda AK Parti iktidarı ile şaha kalktı ve bu bütün dünya tarafından görülüyor" diye konuştu.

Ala, ülkenin daha fazla kalkınması adına vatandaşlardan 7 Haziran seçiminde destek isteyerek, kurulan kumpas ve oynanan oyunlardan kurtulmanın yolunun yeni bir anayasa olduğunu dile getirdi.