Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
ERZURUM (AA) - AK Parti milletvekili adayı Zafer Tarıkdaroğlu, Karaçoban, Hınıs ve Tekman ilçelerinde yaptığı seçim çalışmasında vatandaşlardan...

ERZURUM (AA) - AK  Parti milletvekili adayı Zafer Tarıkdaroğlu, Karaçoban, Hınıs ve Tekman ilçelerinde yaptığı seçim çalışmasında vatandaşlardan destek istedi.

Tarıkdaroğlu, partililerle birlikte gittiği Erzurum'un güney ilçelerinde ilgiyle karşılandı.

Gittiği ilçelerde ilk olarak parti teşkilatlarıyla bir araya gelen ve seçim çalışmalarını değerlendiren Tarıkdaroğlu, ziyaretlerini esnafı dolaşarak sürdürdü.

İş yerlerindeki esnafla sohbet eden Tarıkdaroğlu, sıkıntıları dinledi, çözüm noktasında takipçisi olacağının sözünü verdi.

Hastanelerde vatandaşlara geçmiş olsun ziyaretlerinde de bulunan Tarıkdaroğlu, AK Parti hükümetinin sağlık alanında yaptığı çalışmaları anlattı.

Sağlık alanında gelinen noktada ve verilen hizmetlerde Türkiye 'nin çağ atladığını ve dünyanın örnek aldığı bir ülke haline geldiğine dikkat çeken Tarıkdaroğlu, "AK Parti hükümetleri öncesinde, hastanelerde rehin kalan hastalar, ilaç kuyruklarında hastanelik olan vatandaşlar ve bunlar gibi acı olaylar milletin hafızasından hala silinmedi. Ama çok şükür ki AK Parti'nin 'millete hizmet' anlayışıyla bunları tarihe gömdük. Bugün vatandaşlarımız en modern hastanelerde en iyi şekilde sağlık hizmetlerinden faydalanıyor. Sadece şehirlerde değil ilçelerde de bu hizmetler veriliyor" dedi.

Tarıkdaroğlu hiçbir baskının milletin iradesine karşı gelemeyeceğine işaret ederek, şunları kaydetti:

"Kardeşin kardeşe düşman edilmeye çalışıldığı bir dönemi 'Çözüm Süreci' ile aşacağız inşallah. Birçok adım atıldı. Zamanında baskıcı rejimin bıraktığı kötü izler bir bir ortadan kaldırıldı. Her ne pahasına olursa olsun bu süreç sonuçlanacak. Engellemeler ve yapılan zorbalıklar ile tehditler hiçbir şekilde insanımızı birbirinden ayıramayacak. Bizi ayırmaya kimsenin gücü yetmez. Bunu herkes görecek. Yeni Türkiye'nin mimarı sizler olacaksınız. AK Parti, milletin iradesiyle çıktığı bu yolda 2002'den beri olduğu gibi yeniden, 7 Haziran'da milli iradenin zaferini ilan edecektir."