Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
ERZURUM (AA) - AK Parti Erzurum milletvekili adayı Abdurrahim Fırat, seçim çalışmalarını Köprüköy ilçesinde sürdürdü.İlçedeki ziyaretlerine ilk...

ERZURUM (AA) - AK  Parti Erzurum milletvekili adayı Abdurrahim Fırat, seçim çalışmalarını Köprüköy ilçesinde sürdürdü.

İlçedeki ziyaretlerine ilk olarak Yağan Mahallesinde başlayan Fırat'a, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'de eşlik etti.

Bir kahvehanede vatandaşlarla bir araya gelen Sekmen ve Fırat mahallelilerin isteklerini tek tek dinleyerek not aldı.

Sorunların çözümü için ilgililere talimat veren Sekmen, AK Parti belediyecilik anlayışıyla Türkiye 'de il ve ilçelerin yeni bir vizyon kazandığını belirtti.

Sekmen, şöyle konuştu:

"Göreve başladığımız günden itibaren bir yıllık zamanda önemli işler yaptık. Bir yandan alt ve üst yapı sorunlarıyla ilgili gerekli çalışmaları yürütürken bir yandan ilçelerimizin kalkınması için gerekli projeleri hayata geçirmeye çalışıyoruz. Bölgemizin patatesini nasıl değerlendirebiliriz diye düşündük. Eğer girişimlerimiz sonuç verirse inşallah bölgemize bir cips fabrikası kazandıracağız. Yine şeker pancarı bölgemizde yetişen önemli bir ürün. Şeker pancarını değerlendirmek istiyoruz. Şeker fabrikalarımızın aktif hale gelmesi için ne gerekiyorsa yapacağız."

AK Parti'nin çiftçilere en büyük desteği veren parti olarak tarihe geçtiğini anlatan Fırat da AK Parti 'nin iktidara geldiği günden bu yana tarım ve gıda alanında da köklü değişimlere ve ilklere imza attığını belirtti.

Fırat, "Ben de bir çiftçiyim ve yapılan destekleri yakından biliyorum. DAP Projesi ile bölgede önemli bir kalkınma hamlesi başlatılarak, refah seviyesi artacak inşallah. Sizler yeter ki desteğinizi AK Parti'den eksik etmeyin" dedi.

Fırat ve Sekmen daha sonra mahallede bulunan esnaf ve çiftçileri ziyaret ederek destek ve dua istedi.

Fırat ve beraberindekiler Çullu, Dilek, Aşağıkızılkale, Yukarıkızılkale, Mescitli, Eyüpler mahalleleri ile Dişlikaya mezrasında vatandaşlar ile bir araya gelerek ilçedeki ziyaretlerini sonlandırdı.