Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
ERZURUM (AA) - AK Parti milletvekili adayı Abdurrahim Fırat, "7 Haziran günü tüm vatandaşlar oylarını güvenli bir ortamda kullanacak. Bunun için...

ERZURUM (AA) - AK Parti milletvekili adayı Abdurrahim Fırat, "7 Haziran günü tüm vatandaşlar oylarını güvenli bir ortamda kullanacak. Bunun için gerekli tüm önlemleri devletimiz alacaktır. Biz düşmanca değil, kardeşçe siyaset için buradayız" dedi.

Seçim çalışmalarına devam eden Fırat, DAP Bölge Başkanlığı, Bölge Adliye Mahkemesi, Tarımsal Araştırma Enstitüsü, Aziziye Polis Merkezi, Erzurum Aktif Kadınlar Dostluk ve Dayanışma Merkezi, Ömer Nasuhi Bilmen Dini Yüksek Araştırma Merkezi, Şeker Fabrikası, Ilıca Polis Merkezi, Aziziye Kaymakamlığı'nı ziyaret etti.

Özel bir firmanın tesislerinin açılışına katılan Fırat, Pasinler'de ev ziyareti ve taziye ziyaretinde de bulundu.

Fırat, AK Parti Aziziye İlçe Başkanlığını ziyaret ederek seçim çalışmaları ile ilgili partililerle sohbet etti.

Yaptığı ziyaretlerde muhalefeti eleştiren ve özellikle de etnik kimlik ve mezhepsel değerleri kullanan siyasetçilere sert tepki gösteren Fırat, seçim güvenliğine de değindi.

AK Parti'nin toplumun herkesimi ile diyalog içine girebildiğini ifade eden Fırat, "HDP ve MHP Erzurum'da belli bölgelerin dışına çıkamıyor. Farklı kesimden insanlarla diyalog içine girmiyor. Bunlar sadece etnik kimlik ve mezhepsel olaylarla, vatandaşları kandırmaya çalışıyor. Seçim günü tüm vatandaşlarımız oylarını rahat ve güvenli bir ortamda kullanacaktır. Bunun için gerekli tüm önlemler devletimiz tarafından alınacaktır. Biz diğer partilerle siyasi rakibiz, düşman değiliz" dedi.