Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
ERZURUM (AA) - AK Parti Erzurum Milletvekili adayı Abddurrahim Fırat, seçime sayılı günler kala vatandaşların provokasyona gelmemesi gerektiğini...

ERZURUM (AA) - AK  Parti Erzurum Milletvekili adayı Abddurrahim Fırat, seçime sayılı günler kala vatandaşların provokasyona gelmemesi gerektiğini bildirdi.

Hınıs ilçesinde ziyaret ve incelemelerde bulunan Fırat, AK Parti İlçe Başkanlığı'nda partililerle bir araya geldi. 

Ardından, Halil Çavuş, Demirci, Yelpiz ve Parmaksız mahallerini ziyaret ederek, vatandaşlardan destek isteyen Fırat, eksikleri olan köyler için elinden geleni yapacağını belirtti.

Altyapının desteklenmesi için de belediyelerin çalışmalar yürüttüğünü vurgulayan Fırat, HDP'nin bölgede bir korku havası oluşturmaya çalıştığını, halkın buna asla fırsat vermemesi gerektiğini belirtti.

Devletin, seçim günü halkın oyunu rahat kullanabilmesi için tüm güvenlik önlemlerini alacağına dikkati çeken Fırat, şunları kaydetti:

"Bölgeye ciddi yatırımlarımız oldu, bu bazı kesimleri rahatsız ediyor. Oylarını etkiliyor. Bu yüzden seçimin de baskı altında geçmemesi için devletimiz gerekli önlemleri alacaktır. Geçen yıllarda başlayan su ve asfalt çalışmasını engelleyen ve firmayı haraç vermeye zorlayan terör örgütü PKK 'dır. Kendisinin bölge halkından olduğunu iddia eden bunlar, halkın hizmet almasını engelleyerek nasıl bir amaca ulaşabilir."

Fırat, daha sonra, Çat ilçesine geçerek, Budaklar, Karaşeyh, Başköy, Çukur Çayır, Yukarı Çat ve Bardakçı mahallelerini ziyaret etti.