Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
ERZURUM (AA) - HDP Erzurum İl Eş Başkanı Yasemin İba, düzenlediği basın toplantısında seçim güvenliğine ilişkin açıklamalarda bulundu.Parti binasında...

ERZURUM (AA) - HDP Erzurum İl Eş Başkanı Yasemin İba, düzenlediği basın toplantısında seçim güvenliğine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Parti binasında düzenlenen toplantıda konuşan İba, seçim sürecinin başından bu yana hükümet ve taraflarının zorlama ve baskılarına muhatap olduklarını iddia etti.

Çalışmalarını bugüne kadar provokasyonlara mahal vermeden sağduyuyla yürüttüklerini ifade eden İba, 4 Haziran'da Erzurum İstasyon Meydanı'nda yapmayı planladıkları mitingin bazı çevrelerce engellenmeye çalışıldığını ileri sürdü.

Bu çevrelere karşı hukuk mücadelesini sürdüreceklerini belirten İba, il örgütü olarak güvenlik birimleri oluşturduklarını ve mitingde güvenliklerini kendilerinin sağlayacağını söyledi.

İba, şöyle devam etti:

"Halkımızın yoğun isteği neticesinde mitingimizi büyük bir coşku ve sağduyuyla gerçekleştirmeye söz verdik. Çalışma yürüttüğümüz süreçte, halkımızın yoğun ilgi ve teveccühüyle karşılaştık. Halkımızın bu ilgi ve teveccühünü 7 Haziran'da zafere kavuşturmak için çaba ve emek sarf etmekteyiz. Bu heyecanı taçlandırmak için 4 Haziran Perşembe günü 'Büyük İnsanlık Mitingi' yapacağız. İstasyon Meydanı'nda saat 11.00'de yapacağımız mitingimize, Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş, milletvekili adaylarımız ve sanatçı Rojda katılacak. Halaylarımızla, türkülerimizle, barış, adalet, demokrasi ve halkların kardeşliğini haykıracağımız şenlik havasında geçecek mitinge tüm halkımız davetlidir."