Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Erzurum İl Başkanlığı, 1 Kasım'da yapılacak seçimler için belirlenen milletvekili adaylarını tanıttı - Erzurum milletvekili adayı eski Sağlık Bakanı Akdağ: "Son zamanların en başarılı operasyonunu gerçekleştirdik. Kandili, Zaho'yu, inlerini başlarına yıktık" - Kürt, Türk demeden asırlar boyunca yaşadığımız kardeşliği 1 Kasım seçimleri sonunda daha da bir perçinleştireceğiz"

ERZURUM (AA) - AK Parti  Erzurum milletvekili adayları kamuoyuna tanıtıldı. 

AK Parti Erzurum İl Başkanlığında, TBMM 26. Dönem Milletvekilliği Seçimi için belirlenen Erzurum adayları Recep Akdağ, Mustafa Ilıcalı, Zehra Taşkesenlioğlu, İbrahim Aydemir, Orhan Deligöz ve Ahmet Yaptırmış için tanıtım toplantısı düzenlendi. 

Toplantıda konuşan milletvekili adayı eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ, terör olaylarına değinerek, devletin 30 yıldır PKK ile mücadele ettiğini söyledi. 

Devletin son zamanlarda terör örgütüne yönelik başarılı operasyonlar gerçekleştirdiğini ifade eden Akdağ, şöyle konuştu: 

"Son zamanların en başarılı operasyonunu gerçekleştirdik. Kandili, Zaho'yu, inlerini başlarına yıktık. 1 Kasım seçimlerinde safları AK Parti ile sıklaştırıp yola devam etmeliyiz. Kürt, Türk demeden asırlar boyunca yaşadığımız kardeşliği 1 Kasım seçimleri sonunda daha da bir perçinleştireceğiz. 1 Kasım seçimlerinde tüm Erzurum'un oyuna talibiz."

Akdağ, terörün bu noktaya gelmesinde 7 Haziran sonrası koalisyon kurulamamasından etkin olduğunu savunarak, şöyle devam etti: 

"Ülke olarak 7 Haziran seçimleri sonrasında oluşan koalisyon tablolarını ibretle gördük. CHP ve MHP tavırları anlaşılır gibi değildi. MHP kapıları ilk günden yüzümüze kapattı. Bu süreçte terör örgütü azgınlaştıkça azgınlaştı. Her istediğini yapacağını sanan terör, sert bir kayaya tosladı. Devletimiz gereğini fazlasıyla yaptı."

Bölücü terör örgütünün kötü emellerine asla müsamaha göstermeyeceklerine işaret eden Akdağ, hiçbir vatandaşı da terör örgütünün zulmüne ve amaçlarına alet etmeyeceklerini belirtti.

Akdağ, "Vatandaşlarımızı bir avuç eşkıyanın eline bırakmayacağız. İnsanları kandıran bir parti, PKK terör örgütüne 'terörist' diyemedi, kınayamadı. Kürt vatandaşlarımızın başımızın üzerinde yeri var. Kimseyi ırkına, diline göre ayırmıyoruz. Gün, 1 Kasım'da birlik olma günüdür" diye konuştu.

Toplantı, milletvekili adaylarının selamlama konuşmasının ardından basına kapalı devam etti.