Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Erzurum milletvekili adayları, basın mensuplarıyla bir araya geldi

ERZURUM (AA) - AK Parti  Erzurum milletvekili adayları, il teşkilatınca düzenlenen etkinlikle basın mensuplarıyla bir araya geldi.

AK Parti Erzurum milletvekili adayları, Müceldili Konağı Konuk Evi'nde il teşkilatınca düzenlenen etkinlikle basın mensuplarıyla sohbet etti. 

Erzurum'dan AK Parti 1. sıra milletvekili adayı gösterilen eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ, etkinlikte yaptığı konuşmada, 7 Haziran seçimi sonrası koalisyon kurulması ihtiyacının ortaya çıktığını ancak bunun muhalefet partilerinin tutumu nedeniyle gerçekleşmediğini ifade etti. 

Muhalefet partilerinin, koalisyon arayışları sırasında açıkça koalisyon kurmama yönünde irade beyan ettiklerine işaret eden Akdağ, şunları kaydetti:

"Özellikle Bahçeli'nin bu kararlılığı bizzat kendi ifadeleriyle sabittir. 'Biz koalisyon yapmayız, AK Parti, CHP ile koalisyon yapmalıdır' diye sanki kendisinin işiymiş gibi akıl verdi. Dolayısıyla bütün çabalara rağmen hem CHP ile hem de MHP ile bir koalisyon iktidarı kurmak AK Parti için mümkün olamamıştır" 

Akdağ, bu nedenle 1 Kasım'da seçimlerin yenilenmesi zorunluluğunun ortaya çıktığını belirterek, milletin bu seçimde iradesini ortaya koyacağını söyledi. 

Terör olaylarına da değinen Akdaş, "çözüm süreci" döneminde terörün tamamen silahsız bir mücadeleye bırakması için ciddi çalışmalar yapıldığını ancak 7 Haziran seçimi sonrası birden terör olaylarının başladığını kaydetti. 

Akdağ, devletin bunun karşısında terörle kararlı bir şekilde mücadele başlattığını ve sorun ortadan kalkana kadar bunu aynı şekilde sürdüreceğini ifade etti. 

Etkinliğe, AK Parti İl Başkanı Fatih Yeşilyurt ile diğer milletvekili adayları Mustafa Ilıcalı, Zehra Taşkesenlioğlu, İbrahim Aydemir, Orhan Deligöz ve Ahmet Yaptırmış katıldı.