Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Erzurum Milletvekili adayı Ilıcalı: "Ülkesini seven her vatandaşın istediği şey, 1 Kasım seçiminde tekrar siyasi istikrarın sağlanmasıdır"

ERZURUM  (AA) -  AK Parti Erzurum Milletvekili adayı Mustafa Ilıcalı, 1 Kasım seçimlerine ilişkin, ülkesini seven her vatandaşın istediği tek şeyin yeniden siyasi istikrarın sağlanması olduğunu söyledi. 

Ilıcalı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 7 Haziran'da yapılan seçimin ardından hükümet kurulmamasının ekonomide, güvenlikte ve sosyal hayatta aksaklıklara neden olduğunu belirtti. 

Bunun 13 yıldır süren siyasi istikrarın bozulmuş olmasından kaynaklandığını ifade eden Ilıcalı, "Ülkesini seven her vatandaşın istediği şey, 1 Kasım seçiminde tekrar siyasi istikrarın sağlanmasıdır. Ben bir Erzurumlu olarak siyasi istikrarın sağlanması için kendi payıma düşen neyse yapmaya hazırım" dedi.

- Terör olayları 

Ilıcalı, son dönemde yaşanan terör olaylarına ilişkin yaptığı değerlendirmede de şunları kaydetti: 

" PKK gerek ulusal, gerekse uluslararası bir terör örgütüdür ve elindeki bütün imkanlarla ülkemizi karıştırmaya, bölmeye devam etmektedir. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Güvenlik güçleri terör örgütüyle mücadeleyi kararlılıkla sürdürüyor ve operasyonlar devam edecektir. Türk-Kürt kardeştir. Önemli olan huzur ve refahı bir arada yaşamaktır. Baskı ve tehdidi ortadan kaldıracak güç de devlettir."