Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
ERZURUM (AA) - Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nihat Temel, 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde, AK Parti'den...

ERZURUM (AA) - Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nihat Temel, 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde, AK Parti 'den milletvekili aday adayı olduğunu söyledi.

Müceldili Konağı'nda kahvaltıda basın mensuplarıyla bir araya gelen Temel, Aziziye ilçesinde 1950 yılında doğduğunu, Kuran-ı Kerim yarışmasında dünya ikincisi olduğunu belirtti.

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Kuran Tilaveti Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Temel, İstanbul 'da her zaman önceliğinin Erzurum olduğunu, öğrencilere burs ve yurt imkanı sağladığını ifade etti.

Her zaman Erzurum için çalıştığını vurgulayan Temel, "Benim hayalim hep Erzurum oldu. Buradan gelen öğrencilere her zaman referans oldum. Çeşitli kurumlarla irtibata geçerek, burs imkanı sağladım" dedi.

Milletvekili olması halinde Erzurum'u inanç turizminin merkezi yapmayı hedeflediğini belirten Temel, "Konya'da Mevlana var, inanç turizminde önde geliyor. Erzurum'un da çok değerli alimleri var. Erzurum da inanç turizminin merkezi olabilir. Yeter ki bu konuda çalışma yapalım" ifadesini kullandı.