Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
ERZURUM (AA) - TÜBİTAK Başuzmanı ve Karabük Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bahattin Türetken, 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde, AK Parti'den...

ERZURUM (AA) - TÜBİTAK Başuzmanı ve Karabük Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bahattin Türetken, 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde, AK Parti 'den Erzurum milletvekili aday adayı olduğunu bildirdi.

Türekten, yaptığı açıklamada,  sivil toplum temsilcileriyle yaptığı görüşmelerin ardından, 10 gün içerisinde kentin bütün ilçelerine ziyaretlerde bulunduğunu belirterek, aday olması halinde bütün köyleri ziyaret edeceğini ifade etti.

Erzurum'un son yıllarda turizm ve sağlık alanındaki yatırımlarla gündeme geldiğini vurgulayan Türetken, bu sektörlerin önemli olduğunu ancak kalkınmada tek başına yeterli gelmeyeceğini dile getirdi.

Türetken, avantajların kullanılarak üretimde teknoloji üssü olunabileceğini belirterek, şunları kaydetti:

"100 stratejik hedef içerisinde yer alan teknolojik bağımsızlık çok önemli. Erzurum sağlık, turizm, kongre merkezi, eğitim kompleksinin yanı sıra orta ve yüksek teknolojinin üretim üssü olmalıdır. Uzun yıllardan beri bu konudaki yurtdışı tecrübem, öngörüm, fizibilite ve proje hazırlığım tamdır. Erzurum, neden bir Palandöken Vadisi olmasın? Bu sayede Erzurum bir teknoloji ve eğitim kenti olacaktır."