Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
ERZURUM (AA) - AK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, 25. dönem milletvekili aday belirleme sürecinde temayülün sivil toplum kuruluşu...

ERZURUM (AA) - AK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, 25. dönem milletvekili aday belirleme sürecinde temayülün sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirileceğini bildirdi.

Yeşilyurt, yaptığı açıklamada, 7 Haziran'da yapılacak genel seçimlere yönelik aday tespit çalışmalarının devam ettiğini belirterek, bu kapsamda temayül yoklaması ve mülakatlar gerçekleştirildiğini ifade etti.

Ara komisyon çalışmalarının da devam ettiğini vurgulayan Yeşilyurt, "Partimiz merkez yürütme kurulu tarafından aday tespit çalışmaları kapsamında sivil toplum kuruluşlarının sürece dahil edilmesi konusunda prensip kararı alınmıştır. İlimizde de vakıf, dernek, meslek kuruluşları ve benzeri bütün sivil toplum kuruluşlarının ve bu kuruluşlarda görev yapan yönetim kurullarının davet edilerek, pazartesi günü Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde STK temayülü yapılacaktır" ifadesini kullandı.

 Yeşilyurt, gerek aday adayı başvuru sürecinde gerek parti içi temayülde gerekse genel merkezde yapılan mülakatlarda il başkanlığı olarak her aday adayına eşit mesafede olduklarını ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin temayülde de tarafsızlıklarını koruyacaklarını bildirdi.