Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- Eski İçişleri Bakanı Ala ile beraberindeki AK Parti Erzurum milletvekili adayları, kente gelişlerinde mehteran takımı, atlı cirit ve halk oyunları gösterisiyle karşılandı

ERZURUM (AA) - Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala ile beraberindeki milletvekili adayları, Erzurum'da coşkuyla karşılandı.

AK Parti Erzurum milletvekili adayları eski İçişleri Bakanı Ala ile Adnan Yılmaz, Zehra Taşkesenlioğlu, Abdürrahim Fırat, İbrahim Aydemir ve Zafer Tarıkdaroğlu için Erzurum Havalimanında karşılama töreni düzenlendi.

Ala ile beraberindekiler, kendilerini karşılayan partililerle tek tek tokalaşarak, selamladı. "Evine Hoş Geldin Yürekli Adam Efkan Ala" yazılı dövizler açan grup, milletvekili adaylarına çiçek verdi.

Daha sonra havaalanından uzun araç konvoyuyla kent merkezine hareket eden milletvekili adaylarının içinde bulunduğu otobüs, Terminal Kavşağı'nda atlı sporcular tarafından durduruldu.

Araçtan inen Ala, ciritçilerle tokalaşarak bir süre sohbet etti. Palandöken Halk Oyunları ekibi de yolda Erzurum barı oynayarak sevgi gösterisinde bulundu.

Ardından Havuzbaşı'ndaki Erzurum Kent Meydanı'na gelen Ala ve beraberindekiler, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı tarafından karşılandı.

Mehteran takımının sunduğu gösteriyi dinleyen Ala, "Yüreğimize su serptiriyor, yürekten bir muhabbet" ifadesini kullanarak, mehteran takımını tebrik etti.

Ala'nın isteği üzerine "Ceddin Deden" marşını söyleyen mehteran takımı, çevrede toplanan kalabalıktan büyük alkış aldı.

Kar yağışı altında Kent Meydanı'ndan Tebrizkapı'ya kadar yürüyen milletvekili adayları, vatandaşlara karanfil dağıtıp esnafın istek ve sorunlarını dinledi.

Bu arada, güzergah boyunca Efkan Ala'nın fotoğraflarının yer aldığı "Koca yürekli adam", "Evine hoş geldin", "Ala, şehre 6-0 yakışır" yazılı bilboardlar olduğu görüldü.