Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- Eski İçişleri Bakanı Ala: "Dünyadaki gelişmelere paralel olarak, dünyadaki gelişmelerin içerisinde olarak hedeflerimizi gerçekleştirmeye çalışıyoruz"

ERZURUM (AA) - Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, "Dünyadaki gelişmelere paralel olarak, dünyadaki gelişmelerin içerisinde olarak hedeflerimizi gerçekleştirmeye çalışıyoruz" dedi.

AK Parti Erzurum İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında, AK Parti Erzurum milletvekili adayları Ala, Adnan Yılmaz, Zehra Taşkesenlioğlu, Abdürrahim Fırat, İbrahim Aydemir ve Zafer Tarıkdaroğlu tanıtıldı.

Ala, burada yaptığı konuşmada, el birliğiyle yapacakları çalışmalara başladıklarını belirterek, emeklerinin, milletin vicdanında karşılık bulacağını söyledi.

Türkiye 'nin hedeflerine değinen Ala, "Dünyadaki gelişmelere paralel olarak, dünyadaki gelişmelerin içerisinde olarak hedeflerimizi gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Türkiye bugün dünyanın en gelişmiş 20 ülkesinin dönem başkanlığını yürütmektedir. 2023 hedeflerimiz, 2071 vizyonumuz, bizim hedefimiz dünyanın en gelişmiş 10 ülkesi arasına girmektir" diye konuştu.

Bu kadro ve hareketle yola devam ederek Türkiye'nin dünyanın en gelişmiş 10 ekonomisi arasında yer alacağını vurgulayan Ala, şunları kaydetti:

"İnşallah Allah bu fırsatı bize verir. Dünyanın gittiği yeri de okuyarak, Avrupa Birliği vizyonumuzu da kaybetmeden... Çünkü bakınız 1940'larda birbirine girmiş, savaş halinde olan ülkeler bugün siyasi birlik kurmuş durumdalar. Gümrükleri kaldırmışlar, birlikte siyaset üretiyorlar. Birlikte mal, hizmet üretiyorlar ve dünyada bir güç oldular. Bizim hedefimiz de o. İki dünya savaşı atlatmış, birbirleriyle iki dünya savaşı yaşamış ülkeler bunu yapabildiğine göre bizler büyük medeniyetin inşa edicileriyiz. Yeryüzünde 600 yıldan fazla kendisine sual edilmeden, soru sorulmadan başka ülkelerin karar alamadığı bir medeniyeti inşa etmişiz ve gittiğimiz yere imar götürmüşüz, sömürmemişiz. Adalet götürmüşüz, insanlık götürmüşüz. Yeniden bu umdeleri ayağa kaldırabiliriz."

Ala, Erzurum'un, değerlerin kalesi olduğuna dikkati çekerek, "Onun için ne zaman böyle hareketler olsa o zaman Erzurum hep arkasında duruyor. Hep de arkasında durmuştur, desteklemiştir. Alacağımız güçle, halkımızın desteğiyle Erzurum'u, Türkiye'yi dünya içerisinde hak ettiği yere getirmek, dünyadaki gelişmelerden hak ettiği payı almak için çalışıyoruz" diye konuştu.

Türkiye'nin önündeki engelleri kaldırdıklarına değinen Ala, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Erzurum'u ekonominin ve kalkınmanın merkezi yapacağız. Çünkü buranın cazibe merkezi olması, bölgemizdeki diğer illerin de beklediği, hatta diğer ülkelerin de etrafımızdaki, sınırımızdaki ülkelerin de beklediği bir hedeftir. Erzurum'un kalkınması, gelişmesi, zenginleşmesi, üretmesi sadece Erzurum için değil. Biz Erzurumlular olarak tarih boyunca bölgemizin de sorumluluğunu üstlendik. Bunu taşıdık hep. Bunun sorumluluğu içerisinde hareket edeceğiz."