Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
ERZURUM (AA) - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Erzurum milletvekili adayları, seçim çalışmalarına Abdurrahman Gazi Türbesi'nde dua ederek...

ERZURUM (AA) -  Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP ) Erzurum milletvekili adayları, seçim çalışmalarına Abdurrahman Gazi Türbesi'nde dua ederek başladı.

CHP Erzurum milletvekili adayları Gonca Aytaş, İsmail İme, Orhan Bozkurt, Dilek Somun, Şaban Oturgan ve Edip Cengiz, Erzurum Havalimanı'nda partililer tarafından çiçeklerle karşılandı.

Karşılamaya gelenlerle tek tek tokalaşan milletvekili adayları, daha sonra parti bayraklarının asılı olduğu araçlarla kent merkezinde bir süre dolaştı.

Daha sonra Palandöken ilçesindeki Abdurrahman Gazi Türbesi'ne giden milletvekili adayları, burada bir süre dua etti. Partili kadınlarla başını şal ile örten Erzurum 1. sıra milletvekili adayı Gonca Aytaş, duasını yaptıktan sonra türbeden çıktı.

Aytaş, yaptığı açıklamada, duasında bu şehrin doğu, batı ve her yerden bilinir olmasını istediğini belirterek, "Allah'ın inayetiyle bu şehrin yüce zatından başlamak istedik. Onun şefaatini, yardımlarını diledikten sonra il başkanlığımıza geçiyoruz ve seçim çalışmalarımızı başlatıyoruz. Duamızda bu şehrin doğudan, batıdan, her yerden bilinir olmasını istedik. Bu kadar insan burada yaşıyorsa bir bildiği vardır. Bu yüce ve büyük şehir çok ilgisiz bırakıldı. Biz bu ilgisizliği, mutsuzluğu kırmaya geldik. 6 milletvekili olan bir şehrin, Ankara 'da bir kere bile isminin geçmemesi çok büyük bir acı. Biz bu sıkıntıya son vermeye geldik inşallah" diye konuştu.

Milletvekili adayları daha sonra il başkanlığına geçerek tebrikleri kabul etti.