Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- AK Parti Erzurum Milletvekili adayı Ilıcalı: "Bir inşaat firmasıyla halkın yaşadığı sıkıntılar var. TOKİ Başkanı ile bir görüşmemiz oldu. Belediye başkanımızla görüştük. Hukuki süreç umarım olumlu sonuçlanır."

ERZURUM (AA) - AK Parti Erzurum Milletvekili adayı Mustafa Ilıcalı, "Bir inşaat firmasıyla halkın yaşadığı sıkıntılar var. TOKİ Başkanı ile bir görüşmemiz oldu. Belediye başkanımızla görüştük. Hukuki süreç umarım olumlu sonuçlanır" dedi.

  Ilıcalı, kentteki bir otelde düzenlediği basın toplantısında, icraatlarının sözde değil özde olacağını söyledi.

Erzurum'da "Karadayı Mağdurları"na yönelik çalışmaları olduğunu belirten Ilıcalı, şöyle konuştu:

"Bir inşaat firmasıyla halkın yaşadığı sıkıntılar var. TOKİ Başkanı ile bir görüşmemiz oldu. Belediye başkanımızla görüştük. Hukuki süreç umarım olumlu sonuçlanır. Yeni kadromuzla biz Erzurum'a önemli işler yapacağımızı düşünüyorum. Erzurum'un potansiyeli üzerine gitmek gerekir. Kış turizmi layık olduğu yerde değil. Yeterli entegrasyona sahip değil. Bunları nasıl halledebiliriz? Bunların üzerinden çalışma yapmamız lazım.  PKK terör örgütüdür. Bunu iyi bilmemiz lazım. Güney ilçelerinde oyların baskı ile verildiği açık bir gerçek. Halkı rahat bırakmak lazım, halk kime verirse versin diğerleri de bu ülkenin partisi  ama o baskının ortadan kalkmasıyla beraber çok farklı durumlar ortaya çıkacağına eminim.''

Devletin bu çerçevede önlemler aldığını belirten ılıcalı, Kürt sorunu ve PKK sorununun da birbirinden ayrılması gerektiğini sözlerine ekledi.