Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
ERZURUM (AA) - AK Parti Erzurum Milletvekili adayı eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) ile Erzurum Ticaret...

ERZURUM (AA) - AK Parti Erzurum Milletvekili adayı eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) ile Erzurum Ticaret Borsası'nı (ETB) ziyaret etti.

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odasın'da meclis üyeleri ile bir araya gelen Akdağ, ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü.

Akdağ, burada yaptığı konuşmada, kente daha güzel yatırımlar ve hizmetlerin gelmesi için istikrarın devam etmesi gerektiğini söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP ) ile koalisyona kişisel olarak sıcak baktığını ancak MHP lideri  Devlet Bahçeli 'nin ilk günden beri koalisyon istemediğini belirten Akdağ, "Koalisyon görüşmeleri sürecinde MHP, her defasında olumsuz yaklaşımlar gösterdi. MHP ve AK Parti seçmeni de her iki partinin koalisyon kurmasını arzu etti. Maalesef AK Parti ile başta MHP olmak üzere hiçbir siyasi parti koalisyon kurma gayreti göstermedi" diye konuştu.

Akdağ, Türk güvenlik güçlerinin gerçekleştirdiği operasyonlar neticesinde  PKK terör örgütünün çok ciddi tahribata uğratıldığını ifade etti.

Hiçbir zaman PKK'nın, bu kadar kısa sürede böylesine ağır bir tahribata uğramadığını vurgulayan Akdağ, şöyle konuştu:

"30 yıldan daha fazla geçmişi olan PKK terörü, şu anda ciddi panik içerisinde olmalı. Bizim kalıcı bir biçimde güvenliği sağlamamız için mücadeleye devam etmemiz gerekiyor. Devlet, güvenliği sağlamak için ne gerekiyorsa yapar, devletin buna gücü var. Biz 20 yaşında bir Kürt gencinin dağlarda hayatını kaybetmesini istemiyoruz. Silahlar bırakılsın biz o gençlerden eyleme karışmamış olanlarını, yeniden topluma kazandırmaya gayret edelim. Çözüm sürecinin amacı buydu. Türkiye'de Kürt sorunu yok ama terör sorunu var."

Akdağ, ETSO ziyaretinin ardından ETB Başkanı Hakkı Hınıslıoğlu'nu da ziyaret etti.

Akdağ, burada yaptığı açıklamada ise AK Parti'nin yeni dönemde Erzurum'a üçüncü üniversiteyi kazandıracağını kaydetti.