Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
ERZURUM (AA) - AK Parti Erzurum Milletvekili adayları Orhan Deligöz ve Zehra Taşkesenlioğlu, Palandöken Belediyesi tarafından organize edilen mahalle...

ERZURUM (AA) - AK Parti Erzurum Milletvekili adayları Orhan Deligöz ve Zehra Taşkesenlioğlu, Palandöken Belediyesi tarafından organize edilen mahalle muhtarları toplantısına katıldı.

Programda bir konuşma yapan Deligöz, hayatının büyük bir bölümünün Erzurum'da geçtiğini ve bölgeyi çok iyi bildiğini söyledi.

Kentin ihtiyaç ve eksiklerini her gün incelediğini belirten Deligöz, şöyle konuştu:

"Bende Erzurum'un bir evladıyım. 1 Kasım'da yapılacak olan seçimlerde hepinizin desteğine ihtiyacımız var. Hiçbir zaman olmadığı kadar birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var.  PKK denen illet, Kürt kardeşlerimizin aklına giriyor, yalanlar söyleyerek kandırıyor. Bunlara kanmayalım, bunlara direnç göstermedikçe zayıf olduğumuzu sanıyorlar. Çözüm sürecinde devletimiz bir şans tanıdı fakat iyi niyeti kötüye kullandılar. Eski güçleri kalmadı hükumetimiz kararlı, hiçbir kardeşimiz güvenlik sorunu olmadığını düşünmesin biz devlet olarak, hükümet olarak milletimizin yanlarındayız."

Taşkesenlioğlu da muhtarlara yönelik yaptığı konuşmada, acıda, sevinçte, sıkıntıda herkesin muhtarlara gittiğini dile getirdi.

Muhtarlığın Türkiye 'ye özgü bir teşkilatlanma olduğunu belirten Taşkesenlioğlu, "Hangi aşamada neye ihtiyacımız var ise ilk gittiğimiz, doğrulama kaynağımız muhtarlardır. Köylerde elimiz, kolumuzdur. Milletin iradesi 1 Kasım'da sonuç ne olursa olsun, inşallah milletin iradesinin gerçek anlamda cereyan edeceği bir şey olacak. Attığımız her adımda ilk gözettiğimiz, Allah'ın sevgisi ve rızasıdır" diye konuştu.

Toplantıda, Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar da bir konuşma yaptı.