Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- Erzurum Stratejik Girişimci İş Adamları Derneği Başkanı Alim, siyasetçilere sağduyu çağrısı yaptı

ERZURUM (AA) - Erzurum Stratejik Girişimci İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nuri Alim, seçim sürecinde tüm siyasi parti liderlerinin sağduyuyla hareket etmelerinin, kendileri ve tüm iş dünyasının ortak beklentisi olduğunu bildirdi. 

Alim, yaptığı yazılı açıklamada,  Türkiye 'nin çok hassas bir dönemden geçtiğini belirtti.

Siyasi ve ekonomide güven için tüm parti liderlerini bu süreçte çok dikkatli olmaları ve ülkenin siyasi ve ekonomik menfaatleri doğrultusunda kenetlenmeleri gerektiğini ifade eden Alim, şunları kaydetti: 

"Bu yaşanılan süreçte iş adamlarının, Türkiye ekonomisi ve toplumu adına umutsuz olmaması gerektiğini, Terörün öncelikli hedefinin toplumsal umutsuzluk ve kaos oluşturmak, ülkenin gücünü yıpratmak olduğunun bilincindeyiz. Bizler umudumuzu yitirmeyeceğiz. İş dünyası umudunu kaybederse Türkiye ekonomisi kaybeder. Biz iş adamları olarak, yaşanan bu kaosa rağmen üretmeye ve moral aşılamaya devam edeceğiz."

Alim, Türkiye'nin siyasi ve ekonomik istikrar için kaybedecek tek bir gününün olmadığına işaret ederek, Türkiye'deki ekonomik büyümenin ve ihracat artışının sürdürülmesinde, istikrarın kilit öneme sahip olduğunu ifade etti. 


  ETİKETLER:

  Seçim

  ,

  Türkiye

  ,

  Parti

  ,

  ,

  siyasi

  ,

  yönetim