Hakkari ve Batman'daki terör saldırıları

Hakkari ve Batman'daki terör saldırıları
Hakkari ve Batman'daki terör saldırıları
- İçişleri Bakanı Altınok: - "Kalleş terör örgütü, bire bir yürekli olup karşımıza çıkmaktan imtina ediyor, çıkamıyor. Böyle çok ucuz ve kalleşçe yöntemlerle bize saldırıyor. Bunun da cevabını vereceğiz inşallah"

ERZURUM (AA) - İçişleri Bakanı Selami Altınok, "Kalleş terör örgütü, bire bir yürekli olup karşımıza çıkmaktan imtina ediyor, çıkamıyor. Böyle çok ucuz ve kalleşçe yöntemlerle bize saldırıyor. Bunun da cevabını vereceğiz inşallah" dedi.

Bakan Altınok, Erzurum'da yapılan Seçim Güvenliği Bölge Toplantısı'nın ardından Hakkari'nin Şemdinli ilçesi ve Batman-Kozluk karayolunda terör örgütü PKK mensuplarınca yapılan saldırıları değerlendirdi.   

Şemdinli'de iki jandarma , Batman'da da bir özel harekat polisinin yine mayın patlaması sonucu şehit olduğunu belirten Altınok, "Bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, makamları cennet olsun" ifadesini kullandı. 

Terörle mücadelenin en etkin şekilde süreceğini vurgulayan Altınok, şunları kaydetti:

 "Bu mücadeleyi şehitlerimizin acısını yüreğimizde hissederek çok güçlü bir şekilde götüreceğiz. Hiçbir hainin, hiçbir hain örgütün bu memleketin birliğine, bütünlüğüne zarar verebilmesine imkan yoktur. O mücadele en şiddetli, en uygun şekilde, terörle mücadelenin gerektirdiği bütün imkanları kullanarak yapılacaktır. Bir terörist öldürüldü, o teröristin öldürülmesinden sonra mayın patlaması sonucu oldu. Kalleş terör örgütü, bire bir yürekli olup karşımıza çıkmaktan imtina ediyor, çıkamıyor. Böyle çok ucuz ve kalleşçe yöntemlerle bize saldırıyor. Bunun da cevabını vereceğiz inşallah."