Hakkari'de bir askerin şehit edilmesi

Hakkari'de bir askerin şehit edilmesi
Hakkari'de bir askerin şehit edilmesi
- Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde bölücü terör örgütünün saldırısının ardından çıkan çatışmada şehit olan sözleşmeli piyade er Batıkan Avcı'nın, Erzurum'un Narman ilçesine bağlı Taşburun köyündeki babaevinde yas var - Şehit babası Avcı: "Vatan sağolsun, Allah devletimize zeval vermesin"

ERZURUM (AA) -  Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde bölücü terör örgütü PKK mensuplarının saldırısının ardından çıkan çatışmada şehit düşen sözleşmeli piyade er Batıkan Avcı'nın (24), Erzurum'un Narman ilçesine bağlı Taşburun köyündeki babaevinde yas var.

Narman'a 26 kilometre uzaklıktaki Taşburun köyünde oturan şehit ailesine acı haberi Narman Kaymakamı Murat Eren verdi.

Oğlunun şehit olduğunu öğrenen anne Meleha ve baba Köksal Avcı ile şehidin kardeşleri gözyaşlarına hakim olamadı.

Acı haberin ardından güçlükle ayakta duran şehit babası Köksal, "İçim yanıyor. Bu nasıl bir acıdır Allah'ım, oy benim yavrum, oy" diyerek ağıt yaktı. Fenalık geçiren  aile fertlerine, sağlık görevlileri tarafından müdahalede bulunuldu.

-Şehit ailesini köylüler yalnız bırakmadı 

Haberinin duyulmasının ardından şehidin babaevine Türk bayrağı asıldı. Köylüler şehit ailesini yalnız bırakmayarak acılarına ortak oldu. 

Şehit babası Köksal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oğluyla son olarak 2 gün önce telefonla görüştüğünü ve kendisine, "görevi başında ve durumunun iyi olduğunu" söylediğini dile getirerek, "Vatan sağolsun, Allah devletimize zeval vermesin" dedi. 

Şehidin teyzesi Gülşah Doğan ise elinde tuttuğu şehidin fotoğrafıyla yeğeninin en son Ramazan Bayramı'nda ziyaretlerine geldiğini belirterek gözyaşı döktü. 

Bu arada  Van 'da düzenlenen törenin ardından Erzurum'a gönderilen şehit piyade er Batıkan Avcı'nın cenazesinin yarın öğle namazından sonra Narman ilçesinde düzenlenecek törenin ardından köy mezarlığında defnedileceği öğrenildi. 


  ETİKETLER:

  PKK

  ,

  Van

  ,

  HAKKARİ

  ,

  Ramazan

  ,

  şehit

  ,

  Vatan

  ,

  Aile

  ,

  Hakim

  ,

  Köy

  ,

  oy