Hakkari'deki terör saldırısı

Hakkari'deki terör saldırısı
Hakkari'deki terör saldırısı
- Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen: "Dış ve iç mihrakların, vatan hainlerinin lojistik destekleriyle beslenen bölücü terör örgütü; emniyet ve güvenlik mensuplarımız ile vatandaşlarımıza yönelik saldırılar düzenleyerek kaos ortamı oluşturmak için kahpeliğe devam etmektedir."

ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde Dağlıca Tabur Komutanlığına gerçekleştirilen terör saldırısını kınadı.

Sekmen, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti'nin şanlı bir tarihe sahip, nice zaferler elde etmiş köklü ve büyük bir devlet olduğunu bildirdi.

Ülkede tek vatan, tek bayrak ve tek devlet şiarıyla hareket edildiğini ifade eden Sekmen, şunları kaydetti:

"Dış ve iç mihrakların, vatan hainlerinin lojistik destekleriyle beslenen bölücü terör örgütü; emniyet ve güvenlik mensuplarımız ile vatandaşlarımıza yönelik saldırılar düzenleyerek kaos ortamı oluşturmak için kahpeliğe devam etmektedir. Terörün istediği şey bizi kamplara ayırmak, bölmek ve kargaşa çıkarmaktır. Binlerce yıldır dosta güven, düşmana kurşun olan Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve emniyet teşkilatımız, anne karnındaki bebeklere dahi kurşun sıkan canileri etkisiz hale getirerek, devletimizin çelikten örülü yumruğunu tüm cihana göstermiştir. Bu vesileyle aziz milletimiz, birliğimiz, ay yıldızlı bayrağımız ve Ezan-ı Muhammediye uğruna şahadet şerbetini içerek şehitlik makamına ulaşan kahramanlarımıza Yüce Allah'tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı ve gazilerimize de acil şifalar diliyorum."