Hakkari'deki terör saldırısı

Hakkari'deki terör saldırısı
Hakkari'deki terör saldırısı
- Şemdinli ilçesinde teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan uzman onbaşı Yunus Arda'nın cenazesi, Erzurum'a getirildi

ERZURUM (AA) - Hakkari'de, terör örgütü mensuplarınca yol kenarına yerleştirilen patlayıcının, zırhlı aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen uzman onbaşı Yunus Arda'nın cenazesi, Erzurum'a getirildi. 

Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı Helikopter Filo Komutanlığındaki törenin ardından askeri kargo uçağıyla Erzurum Hava Meydan Komutanlığına getirilen şehit uzman onbaşı Arda'nın naaşı, törenle karşılandı. 

Şehidin Türk bayrağına sarılı cenazesi, askerler tarafından uçaktan alınarak sağanak altında cenaze aracına konuldu. 

- Acılı baba cenaze aracının arkasından koştu

Törende yakınlarının desteğiyle ayakta durmaya çalışan baba Lütfü Arda, alandan ayrılan cenaze aracının ardından koşarak oğlunun naaşına sarıldı. Tekbir getiren Arda, "Yavrum, Yunus'um, ne yaptılar sana. Sen daha çok gençtin" diye gözyaşı döktü. 

Törene, şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Aziziye Kaymakamı Zafer Öz, Aziziye Belediye Başkanı Muhammet Cevdet Orhan, askeri erkan ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Törenin ardından şehidin naaşı, konvoyla kent merkezinden geçirilerek Mareşal Çakmak Asker Hastanesine götürüldü. 

Şehidin cenazesi, ikindi namazı sonrası Aziziye ilçesinde düzenlenecek törenle toprağa verilecek.