Hayata "bisikletle" bağlanacaklar

Hayata "bisikletle" bağlanacaklar
Hayata "bisikletle" bağlanacaklar
- Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen ve dezavantajlı grupların spora kazandırılması için hazırlanan "Maddeye Değil, Bisiklete Bağlan Projesi" başladı - Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Taşkesenligil: "Gençlerimizin maddeye değil, spora bağımlı olmalarını sağlayarak, huzurlu, mutlu yarınların çocuklarını yetiştirmeyi hedefliyoruz"

ERZURUM (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen ve dezavantajlı grupların spora kazandırılmasını amaçlayan "Maddeye Değil, Bisiklete Bağlan Projesi" Erzurum'da hayata geçirildi.

Erzurum Bisiklet Gençlik ve Spor Kulübü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından faaliyete geçirilen projeye, Kazım Karabekir Spor Salonu bünyesinde oluşturulan Bisiklet Antrenman Salonu'nda start verildi.

Proje kapsamında ilk etapta alkol, uyuşturucu bağımlılığı konusunda risk sınırında bulunan 50'si kadın 150 kişiye, antrenörler gözetiminde bisiklet eğitimi verilerek, bu grupların kötü alışkanlıklardan uzak durması sağlanacak.

İlk kez bisiklet kullananlar için önce buz pateni salonlarında buz pateni eğitimi verilerek, dengede durması sağlanacak, ardından Dağ Mahallesi'nde açık alanda bisiklet eğitimi verilecek.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlü Fuat Taşkesenligil, açılış töreninde yaptığı konuşmada, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın gençleri destekleme projesi adı altında, Erzurum Bisiklet Kulübü ile kurum arasında protokol imzalayarak, projeyi gerçekleştirdiklerini söyledi.

Projeye törenle start verdiklerinin altını çizen Taşkesenligil, "Dezavantajlı, özellikle sosyo-ekonomik durumu iyi olmayan çocuklarımızın bu proje çerçevesinde eğitim almasını sağlayacağız. Gençlerimizin maddeye değil, spora bağımlı olmalarını sağlamayı amaçlıyoruz. Huzurlu, mutlu yarınların çocuklarını yetiştirmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.

- Kantar'ın ismi, spor salonunda yaşatılacak

Taşkesenligil, salona Erzurum'da lenf kanseri sonucu hayatını kaybeden buz hokeyi antrenörü ve sporcusu Ömer Kantar'ın ismini verdiklerini belirterek, "Ömer Kantar'ın ismini yaşatmak amacıyla projenin eğitim sahasına da 'Ömer Kantar Bisiklet Antrenman Salonu' ismini verdik. İnşallah ismi gibi kendisi de her zaman aramızda yaşayacak" ifadesini kullandı.

Proje koordinatörü ve kulüp başkanı Mustafa Koca da bisiklette dengede duramayan gençler için önce denge hareketini yaptıracaklarını anlatarak, "Kendileri öz güveni sağladıktan sonra bisikletin üzerine alacağız ve tek başlarına bisiklet sürecekler" dedi.

Baba İsmail Kantar da oğlunun başarılı bir sporcu olduğunu belirterek, "Oğlumun ismini spor salonuna vererek, bizi gururlandırdılar. Ömer'in ismi burada yaşatılacak" dedi.