Hayatını kaybeden Kantar'ın ismi spor salonuna verilecek

Hayatını kaybeden Kantar'ın ismi spor salonuna verilecek
Hayatını kaybeden Kantar'ın ismi spor salonuna verilecek
- Erzurum'da lenf kanseri sonucu hayatını kaybeden buz hokeyi antrenörü Ömer Kantar'ın isminin yaşatılması için Gençlik ve Spor Bakanlığı'na yazı yazılarak, imza kampanyası başlatıldı - Buz Hokeyi Erzurum İl Temsilcisi Tosunoğlu: "Şu ana kadar 400 imza toplandı. Hedefimiz 2 bin imza toplayıp, buz hokeyi salonlarından birisine Ömer Kantar ismini vermek"

ERZURUM (AA) - Erzurum'da lenf kanseri sonucu hayatını kaybeden buz hokeyi antrenörü ve sporcusu Ömer Kantar'ın isminin bir salona verilmesi için imza kampanyası başlatıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü öncülüğünde, buz hokeyi il temsilciliği ve buz hokeyi sporcuları tarafından, 10 gün önce hayatını kaybeden 25 yaşındaki Kantar'ın isminin yaşatılması için çalışma yapılıyor.

Kantar'ın isminin, Erzurum'daki bir buz hokeyi spor salonuna verilmesi için Gençlik ve Spor Bakanlığı'na yazı yazılarak, imza kampanyası başlatıldı. 

Buz Hokeyi Erzurum İl Temsilcisi Yusuf Tosunoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Erzurum Gençlik Spor Buz Hokeyi Kulübü sporcusu ve Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü buz hokeyi antrenörü Kantar'ın önemli başarılarının olduğunu söyledi.

Kantar'ın hem lisanslı sporcu hem de antrenör olduğunu anımsatan Tosunoğlu, "Başarılı çok sayıda sporcu yetiştirdi. Onu kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Spor camiasında yokluğunu çok hissediyoruz. Ömer Kantar'ı sürekli yaşatmak istiyoruz, bunun için buz hokeyi maçları öncesi ona saygı duruşunda bulunuyoruz. Ömer arkadaşımıza mevlit de okutacağız" diye konuştu.

Tosunoğlu, "Ömer Kantar isminin yaşatılması için bakanlığa yazı göndererek, imza kampanyası başlattık. Şu ana kadar 400 imza toplandı. Hedefimiz 2 bin imza toplayıp, buz hokeyi salonlarından birisine Ömer Kantar ismini vermek" dedi.

Kantar'ın kurduğu takımlardan, Erzurum Teknik Üniversitesi Buz Hokeyi Takımı kaptanı İsmail Ebiçli de Ömer Kantar'ın isminin duyurulması için farklı çalışmalar yaptıklarını belirterek, "Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne başvurduk. Buz Hokeyi Salonu'na Ömer hocanın isminin verilmesini istiyoruz. Erzurum'a çok şey kattı, spora önemli katkıları oldu" dedi.

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil ise Kantar'ın ismini buz salonlarından birine vermek için çalışma başlattıklarını anımsatarak, "Biz Ömer Kantar ismini ölümsüzleştirmek istiyoruz. Onun devamlı hatırlanması için tesislerimizden birine ismini vermek istiyoruz" ifadesini kullandı.