HDP'nin Erzurum mitingi öncesi gerginlik

HDP'nin Erzurum mitingi öncesi gerginlik
HDP'nin Erzurum mitingi öncesi gerginlik
- Sanayi Kavşağı'nda çıkan olaylarda çekiciye yüklenen ve bu sırada ateşe verilen minibüsteki sürücü güçlükle kurtarıldı - Olaylarda bir polis memuru da başından yaralandı

ERZURUM (AA) -  HDP 'nin Erzurum'daki mitingi öncesi çıkan olaylarda çekiciye yüklenen ve bu sırada yakılan minibüsteki sürücü, güçlükle kurtarıldı.

Tekman ilçesinden İstasyon Meydanı'ndaki miting alanına giden ve üzerinde HDP bayrakları bulunan 25 D 0877 plakalı minibüse, Honda Kavşağı'nda bir grup taş ve sopalarla saldırdı.

Direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücü, refüjdeki aydınlatma direğine çarparak, durabildi. Bu sırada bir grup aracın etrafına toplanarak, sürücüye saldırmak istedi.

Bunun üzerine polis aracın etrafında güvenlik şeridi oluşturup, grubu dağıtmaya çalıştı. Bu esnada içerisinde sürücünün bulunduğu araç, çekiciye yüklendi.

Gruptakiler, yaktıkları bir bayrağı bölgeden uzaklaştırılmaya çalışılan çekicinin üzerindeki minibüse attı. Yaklaşık 200 metre giden araç, alev almasının ardından çekicinin üzerinden düştü.

Polis ekipleri tarafından güçlükle araçtan çıkartılan ve elbiseleri yanan kişi, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Sürücünün vücudunun çeşitli yerlerinde yanık oluştu. 

İtfaiye ekipleri de araca su sıkarak söndürdü.

Burada çıkan olaylarda bir polis memuru da başından yaralandı.


  ETİKETLER:

  Honda

  ,

  hdp

  ,

  güvenlik

  ,

  miting