HDP'nin Erzurum mitingi sonrası yaşanan gerginlik

HDP'nin Erzurum mitingi sonrası yaşanan gerginlik
HDP'nin Erzurum mitingi sonrası yaşanan gerginlik
- Eski Sağlık Bakanı Akdağ: - "Huzuru bozmaya kimin ne hakkı varmış, şurada seçime iki gün kala. Şiddetle bu olayları kınıyorum ve üzüntülerimi bildiriyorum" - "İlginçtir, Erzurum'da konuşurken Demirtaş, Milliyetçi Hareket Partisi'ne hiç yanlış bir şey söylemiyor. Ne kadar hakaret ya da ağır eleştiri varsa, onları AK Parti'ye yönlendiriyor. Aslında bu bir kaos birlikteliği, kargaşa birlikteliği"

ERZURUM (AA) - Eski Sağlık Bakanı, AK Parti Erzurum Milletvekili Recep Akdağ, HDP'nin Erzurum mitingi nedeniyle kentte yaşanan gerginliğe ilişkin, huzuru bozmaya kimsenin hakkı olmadığını, söz konusu olayları şiddetle kınadığını ve üzüntülerini bildirdiğini söyledi.

Akdağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, HDP'nin Erzurum'daki mitinginin olduğu günün, HDP'liler ve MHP 'liler tarafından kentin huzurunu bozan bir gün olduğunu ifade etti.

Bunun böyle devam etmeyeceğini ve 7 Haziran seçimlerinin geldiğini belirten Recep Akdağ, şunları kaydetti:

"Vatandaşımız, Erzurumlu hemşehrimiz bu huzur bozmanın hesabını 7 Haziran'da görecektir. Öyle enteresan bir durumla karşı karşıyayız ki HDP miting yapıyor. MHP'liler, HDP'yi protesto ettiklerini iddia ederek sokaklara dökülüyor. Ama ne gariptir, MHP'liler, AK Parti Erzurum İl Başkanlığı binasının camını, çerçevesini aşağıya indiriyorlar, bayraklarını aşağıya indiriyorlar ve bizim çok değerli bir milletvekilimize saldırıda bulunuyorlar. Aynı esnada HDP'liler bir başka semtte AK Parti'nin bir başka binasına saldırıyorlar, oranın camını, çerçevesini aşağıya indiriyorlar. Ya da caddede AK Parti stantlarına yine MHP'liler saldırıyorlar. Yanlarında başka stantlar varken onlara hiç dokunmuyorlar. İlginç bir biçimde saldırı her iki taraftan da AK Parti'ye. Yine ilginçtir, Erzurum'da konuşurken Demirtaş, Milliyetçi Hareket Partisi 'ne hiç yanlış bir şey söylemiyor. Ne kadar hakaret ya da ağır eleştiri varsa onları AK Parti'ye yönlendiriyor. Aslında bu bir kaos birlikteliği, kargaşa birlikteliği."

Akdağ, Erzurum Milletvekili ve ikinci sıra milletvekili adayı olan Adnan Yılmaz'a AK Parti binasının önünde MHP'lilerin saldırıda bulunduğunu söyleyerek, "Bunu inkara yeltenmesinler. Çünkü, bayrakları, o malum işaretleri var, bununla ilgili bir dünya fotoğraf var, video kaydı var" dedi.

Kaos birlikteliğinin, AK Parti'nin Meclis çoğunluğunu elde edememesi için hayal kurduğunu anlatan Recep Akdağ, "Sonra ne olsun Türkiye'de? Bunlarla mı Türkiye'yi idare edeceğiz? Türkiye bunlarla mı idare edilecek. Yani birbirine bir taraftan asla tahammülü olmayan ama buna rağmen AK Parti'yi kendisine hedef alan bu partiler mi Türkiye'yi yarın idare edecekler? Allah korusun Türkiye mahvolur gider" diye konuştu.

Erzurum'un bir huzur kenti olmasını arzu ettiklerini belirten Akdağ, bir vizyonlarının olduğunu, kente yatırım geleceğini, zenginleşeceğini, gençlerin iş bulacağını, bir marka şehir olmaya doğru gittiğini ve bütün altyapıyı tamamladıklarını ifade etti.

- "Bu şehrin insanını huzursuz etmeye kimsenin hakkı yok"

Recep Akdağ, huzuru bozmaya kimsenin hakkı olmadığını vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Huzuru bozmaya kimin ne hakkı varmış, şurada seçime iki gün kala. Şiddetle bu olayları kınıyorum ve üzüntülerimi bildiriyorum. Aslında Milliyetçi Hareket Partisi'nin Erzurum'daki yöneticilerinin çıkıp, hem Erzurum halkından hem de AK Parti'lilerden özür dilemesi gerekir. Onlar bize bir özür borçlular. Bir taraftan da ben AK Parti'li arkadaşlarıma, kardeşlerime, gençlerimize de teşekkür ediyorum. Çünkü, bu kadar baskı altında oldukları, kendilerine bu kadar saldırı yapılan bir ortamda asla olayların içerisine girmediler. Çok dikkatli davrandılar, kesinlikle bir karşılık vererek, olayların büyümesine yol açacak bir tavır içine girmedikleri için teşekkür ediyorum."