HDP'nin Erzurum mitingi sonrası yaşanan gerginlik

HDP'nin Erzurum mitingi sonrası yaşanan gerginlik
HDP'nin Erzurum mitingi sonrası yaşanan gerginlik
- Kamu-Sen Erzurum İl Temsilcisi Bayraktar: "Seçimde sandık güvenliği çok önemli"

ERZURUM (AA) - Kamu -Sen Erzurum İl Temsilcisi ve aynı zamanda Türk Eğitim -Sen Erzurum 1 Nolu Şube Başkanı Müfit Bayraktar, 7 Haziran'da Türkiye tarihinin en önemli seçiminin yapılacağını söyledi.

Kentte HDP'nin mitingi sonrası yaşanan gerginlik üzerine açıklama yapan Bayraktar, seçimde sandık güvenliğinin çok önemli olduğunu ifade etti.

Bayraktar, şunları kaydetti:

"4 Haziran günü HDP tarafından Erzurum'da bir miting gerçekleştirilmiştir. Miting öncesinde şehrimizde yaşananlar tüyler ürperticidir. HDP mitingi öncesinde, akşam şehir sokak ve caddelerinde asılı olan Türk bayrakları ekipler tarafından toplatılmıştır. Bayraklar, bir gün sonra yapılacak HDP mitingine katılacakları 'tahrik' etmemesi için geceden toplatılmıştır. Yaşanan bu olay devletimizi yönetenlerin acziyetini net bir şekilde ortaya koymaktadır. Geldiğimiz noktada Türk bayrağı 'tahrik' unsuru olarak görülmüştür. Türk bayraklarını indiren bu zihniyeti şiddetle kınıyoruz. Aziz Türk milletinin gözleri önünde gerçekleşen bu olay bizleri derinden üzmüştür."