Hükümlü ve tutukluların el emeği ürünleri sergilendi

Hükümlü ve tutukluların el emeği ürünleri sergilendi
Hükümlü ve tutukluların el emeği ürünleri sergilendi
ERZURUM (AA) - Oltu T Tipi Cezaevi İşyurdu Atölyesi'nde hazırlanan tutuklu ve hükümlülerin el emeği ürünleri, Gaziantep'te sergilendi.Gaziantep...

ERZURUM (AA) - Oltu T Tipi Cezaevi İşyurdu Atölyesi'nde hazırlanan tutuklu ve hükümlülerin el emeği ürünleri, Gaziantep 'te sergilendi.

Gaziantep Adliyesi'nin halk girişinde ikincisi gerçekleştirilen sergide, hükümlü ve tutuklular tarafından hobi atölyelerinde üretilen kuka, firuze, toz kehribar, Oltu taşı tespihleri, Oltu taşından yapılan anahtarlıklar ve bayan takıları halkın beğenisine sunuldu.

Oltu T Tipi Cezaevi Müdürü Selahattin Tutkun, yaptığı açıklamada, büyük illerin adliye girişlerinde sergi açılmasına yönelik 2012 yılında yapılan planlamada, Gaziantep Adliyesi halk girişinin pilot uygulama için seçildiğini belirtti.

Söz konusu yerde ilk serginin geçen yıl açıldığını ve hedeflenen miktarda satış gerçekleştirildiğini ifade eden Tutkun, ayın yerde açılan sergiye katıldıklarını ve ürünlerde yüzde 40 oranında satış sağlandığını vurguladı.

Tutkun, sergilerde yapılan satışlar arttıkça üretimin hızlanacağını ancak kaliteden hiçbir şekilde ödün verilmeyeceğini belirterek, yapılan pilot uygulamada sağlanan başarı sayesinde  Adana , Konya, Eskişehir, Bursa ve Malatya 'daki adliye girişlerinde sergi açacaklarını kaydetti.


  ETİKETLER:

  Adana

  ,

  Gaziantep

  ,

  KONYA

  ,

  Malatya

  ,

  Hobi

  ,

  sergi

  ,

  adliye

  ,

  cezaevi

  ,

  Firuze