Iğdır'da kaybolan çocuğun cesedinin bulunması

Iğdır'da kaybolan çocuğun cesedinin bulunması
Iğdır'da kaybolan çocuğun cesedinin bulunması
- Tuzluca ilçesinde 5 gün önce kaybolan ve cesedi bahçede gömülü halde bulunan 6 yaşındaki Enes Tosun'a, Erzurum'da otopsi yapıldı - Amca Engin Tosun: "Yeğenimi neden öldürdüğünü bilmiyorum. Çocuk kaybolduktan sonra gelip bizimle birlikte arama yaptı"

ERZURUM (AA) -  Tuzluca ilçesinde 5 gün önce kaybolan ve cesedi bahçede gömülü halde bulunan 6 yaşındaki Enes Tosun'a, Erzurum Adli Tıp Kurumu'nda otopsi yapıldı.

İlçeye bağlı Güllüce köyünde oynamak için evinden çıkan ve 5 gün sonra bir akrabasının evinin bahçesinde cesedi gömülü halde bulunan Tosun'un cenazesi, gece geç saatlerde Erzurum Adli Tıp Kurumuna getirildi.

Sabah saatlerinde otopsi yapılan ve Tuzluca Belediyesine ait araca konulan Tosun'un cernazesi toprağa verilmek üzere tekrar memleketine gönderildi.

- Dede kalp krizinden öldü

Öldürülen Enes Tosun'un amcası Engin Tosun, yaptığı açıklamada, öldüren kişinin kendileriyle bir düşmanlığı bulunmadığını ve akrabaları olduğunu belirtti.

Enes'in kaybolmasının ardında dedesinin de kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiğini aktaran Tosun, "Şüpheli amcamın oğlunun eşi. Akşama kadar evimizde ekmeğimizi yiyen bir insan. Çocuğun kaybolmasından iki gün sonra dedesi İsa Tosun da  Ankara 'da kalp krizi geçirip hayatını kaybetti. Bir evden iki cenaze çıktı. Yeğenimi neden öldürdüğünü bilmiyorum. Çocuk kaybolduktan sonra gelip bizimle birlikte arama yaptı. Yeğenimi topraktan ben çıkardım. Zaten derine kazmamıştı, küreği vurunca hemen çıktı" diye konuştu