İl Koordinasyon Kurulu toplandı

İl Koordinasyon Kurulu toplandı
İl Koordinasyon Kurulu toplandı
- Erzurum Valisi Altıparmak: "Kamu kurum ve kuruluşlarının yürüttüğü 567 projeden bu yıl itibariyle 76'sı bitti, 385'i devam ediyor"

ERZURUM (AA) - Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, il genelinde  kamu kurum ve kuruluşlarının yürüttüğü 567 projeden 76'sının tamamlandığını, 385'inin devam ettiğini bildirdi.

Vali Altıparmak başkanlığındaki İl Koordinasyon Kurulu toplantısı, kamu kurum ve kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla Erzurum Valiliği toplantı salonunda yapıldı.

Ahmet Altıparmak, düzeyindeki yatırımların ve sektörel gelişmelerin değerlendirildiği toplantının açılışında, sorunlar ve çözüm önerilerinin ele alındığı toplantıda, ilgili hususlarda kuruluşlar arası iş birliği ve koordinasyonu sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

Eylül  itibariyle yatırımcı kamu kurum ve kuruluşlarının valiliğe verdikleri yatırım izleme cetveline göre toplam proje tutarı 8 milyar lira olan 567 proje bulunduğunu belirten Altıparmak, "Kamu kurum ve kuruluşlarının yürüttüğü 567 projeden bu yıl itibariyle 76'sı bitti, 385'i devam ediyor. İnşaat mevsiminin hızlandığı temmuz-eylül döneminde ise bir önceki döneme göre nakdi harcama oranı, yüzde 37'den yüzde 70'e ulaştı" diye konuştu.

Toplantıda, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile vakıf yöneticileri, yürüttükleri çalışmalarla ilgili bilgi verdi.


  ETİKETLER:

  Kamu

  ,

  Yatırım

  ,

  Proje

  ,

  İnşaat

  ,

  eylül

  ,

  lira

  ,

  ,

  kurum

  ,

  kuruluş