İlçenin temizliği kadınlara emanet

İlçenin temizliği kadınlara emanet
İlçenin temizliği kadınlara emanet
- Erzurum'da İŞKUR tarafından çekilen kurada Narman Belediyesi'ne temizlik işçisi olarak alınan 4 kadın, cadde ve sokakları kadın titizliği ile süpürüyor

ERZURUM (AA) - Erzurum'da Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Erzurum İl Müdürlüğü tarafından çekilen kurada Narman Belediyesi'ne temizlik işçisi olarak alınan 4 kadın , cadde ve sokakları kadın titizliği ile süpürüyor.

İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında Narman Belediyesi'nde işçi olarak çalıştırılmak üzere 9 aylığına alınan 25 kişi kurayla tespit edildi.

Belediye bünyesinde çalışmaya başlayan 21 erkek işçisinin yanı sıra 4 de kadın işçi alımı yapıldı. Alınan erkek işçilerin yanı sıra kadınlar da ellerinde süpürgelerle ekmeklerini kazanmaya çalışıyor.

Gün boyunca ellerindeki süpürgelerle ilçede bulunan çeşitli cadde ve sokakları süpüren Ferahan Yıldırım, Serpil Şimşir, Fatma Haşut, Sümeyye Çiftgül, insanların meraklı bakışları arasında temizlik yapıyor.

Yıldırım, üç çocuk annesi olduğunu belirterek, "Çalışmak, ev geçindirmek zorundayım. Belediyede temizlik yapıyorum. Çalışmak ayıp değil. Çocuklarım kalem istediklerinde almak mecburiyetindeyim. Bir ekmeğe muhtaç durumdayım. Evimde yakacağım ne odunum ne de kömürüm var. Hayat benim için zor. Kış geliyor bakalım kışın dışarıda nasıl temizlik yapacağız. İnsanlardan tepki gelse de çalışmak ayıp değil" dedi.

Şimşir'in çocuğunun da annesine yardım etmesi vatandaşlardan takdir topladı.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  İŞKUR

  ,

  hayat

  ,

  Belediye

  ,

  Çocuk

  ,

  Erkek

  ,

  Kadın

  ,

  toplum

  ,

  kış

  ,

  ,

  Cadde